چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   عدم تائید محصولات بدون شناسه تولید QR code
30 شهریور 1401 , ساعت 14:19

عدم تائید محصولات بدون شناسه تولید QR code

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: صادرات محصولات گلخانه اي-زراعی فلفل دلمه اي، بادمجان، خیار و گوجه فرنگی از تاریخ 1401/8/30 فقط با داشتن کد شناسه QR code سامانه ارتقاء سلامت محصولات گیاهی سماك امکان پذیر خواهد بود.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: صادرات محصولات گلخانه ای-زراعی فلفل دلمه ای، بادمجان، خیار و گوجه فرنگی از تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰ فقط با داشتن کد شناسه QR code سامانه ارتقاء سلامت محصولات گیاهی سماک امکان پذیر خواهد بود.

دکتر شاهپور علائی مقدم ضمن اعلام این خبر گفت: همزمان با رونمائی از فرایند ارتقاء سلامت محصولات گیاهی توسط مقام عالی وزارت در روز ۱۷ خرداد ماه سال جاری، ۴ محصول گلخانه ای-زراعی فلفل دلمه ای، بادمجان، خیار و گوجه فرنگی در سامانه سماک بارگذاری و ثبت نام برای تولید و اخذ شماره شناسه آغاز و به ترتیب سایر محصولات گلخانهای و زراعی نیز در حال بارگذاری می باشند.

وی افزود: بارگذاری محصولات باغی نیز با ۴ محصول سیب درختی، انگور، نخیلات و کیوی از تاریخ ۱۴۰۱/۵/۴ شروع و به ترتیب محصولات دیگر نیز درحال بارگذاری هستند.

دکتر علائی مقدم با بیان اینکه با توجه به دستور وزیر مبنی بر لزوم تولید و عرضه محصولات شناسنامه دار با کد شناسه QR code از سامانه سماک در قالب فرایند ارتقاء سلامت محصولات گیاهی میباشند تاکید کرد: از تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰ برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی مورد تائید سازمان حفظ نباتات بعنوان متولی سلامت محصولات گیاهی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: برای محصولات باغی بارگذاری شده در سامانه نیز لازم است باغداران عزیز از هم اکنون که زمان شروع سال زراعی جدید است در سامانه سماک ثبت نام نمایند تا در زمان برداشت محصول بتوانند کد شناسه مربوطه را اخذ و روی محصول تولیدی الصاق نمایند بطوری که تا پایان سال زارعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تمامی محصولات باغی بارگذاری شده در سامانه سماک تنها با کد شناسه QR code سماک برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی مورد تائید قرار خواهند گرفت.

وی در پایان تاکید کرد: در خصوص صادرات محصولات بارگذاری شده در سامانه سماک، بعد از تاریخهای ذکر شده صادرات محصولات کشاورزی(گیاهی) فقط با داشتن کد شناسه QR code سامانه ارتقاء سلامت محصولات گیاهی سماک امکان پذیر خواهد بود.

.

نشانی سامانه سماک : https://semak.maj.ir/ (سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی)

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: واردات چوب با پوست به کشور با رعایت دستورالعملی که ساعت‌ها روی آن کار شده است، آزاد است. به نقل از روابط عمومی سازمان ...
شاهپور علایی مقدم، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با روسیه برای صادرات محصولات کشاورزی توافقات خوبی صورت گرفته، که میتواند فرصت مناسبی برای جهش خوبی برای صادرات ...
مشاور رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون اطلاعات مربوط به ۱۱ محصول گلخانه‌ای، باغی و زراعی در سامانه سماک بارگذاری شده است و تولیدکنندگان برای صادرات محصول خود ملزم به ثبت نام ...
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بحث تولید محصولات ارگانیک یکی از اهداف جدی مجامع بین المللی، سازمان بهداشت جهانی و سازمان خوار و بار جهانی بوده که زیر ساخت‌های آن از جمله مبارزه ...
No Thoughts on عدم تائید محصولات بدون شناسه تولید QR code

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها