دوشنبه, ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   رونمایی از دستگاه پرتودهی الکترومغناطیس آروان پرتو برای آفت زدایی از محصولات کشاورزی + فیلم
13 بهمن 1401 , ساعت 22:19

رونمایی از دستگاه پرتودهی الکترومغناطیس آروان پرتو برای آفت زدایی از محصولات کشاورزی + فیلم

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان افتتاح پنجاه و سومین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور از دستگاه آفت‌زدایی و خشک‌کن مایکروویو آروان پرتو رونمایی کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان افتتاح پنجاه و سومین نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور از دستگاه آفت‌زدایی و خشک‌کن مایکروویو آروان پرتو رونمایی کرد.

محمد اسلامی درباره این دستاورد جدید در حوزه کشاورزی و توسعه کاربرد پرتوها توضیح داد: دستگاه آروان پرتو، نخستین محصول شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران بر پایه فناوری امواج غیریون‌ساز است که قابلیت آفت‌زدایی و خشک کردن انواع مواد غذایی (برنج، پسته، خرما، غلات، حبوبات، انجیر و…) را دارد.

وی افزود: این دستگاه با بالاترین کیفیت طراحی و ساخته شده و قابلیت رقابت با بهترین برندهای موجود جهان را دارد.

اسلامی بیان کرد: دستگاه آروان پرتو یک روش جدید آفت‌زدایی و خشک کردن است. این دستگاه سریع، ایمن و قابل اطمینان‌ترین روش آفت‌زدایی و خشک کردن را ارائه می‌دهد؛ این دستگاه با کمترین مقدار مصرف انرژی، قابلیت خشک کردن محصولات و از بین بردن حشرات (تخم، لارو، شفیره و حشره بالغ) بدون هیچگونه تغییری در رنگ، طعم، بو و مواد مغذی محصول را دارد.

وی تاکید کرد: از این دستگاه می‌توان برای آفت‌زدایی و خشک کردن محصولات کشاورزی با بالاترین کیفیت استفاده کرد. دستگاه غیریون‌ساز نیازی به منبع گرما ندارد زیرا انرژی امواج مایکروویو به طور مستقیم بر روی مولکول‌های محصول اثر می‌گذارد و تولید گرما می‌کند و به همین دلیل هیچ اتلاف انرژی وجود ندارد.

به گفته رییس سازمان انرژی اتمی ایران؛ شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران با بکارگیری بروزترین علوم و فناوری‌های نوین به دانش طراحی و ساخت تجهیزات بر پایه امواج غیریون‌ساز برای کاربردهای مختلف صنعتی، سلامت، کشاورزی و… دست یافته است و این شرکت در آینده نزدیک انواع تجهیزات بر پایه امواج غیریون‌ساز در صنایع مختلف را رونمایی و به بازار عرضه خواهد کرد.

دستگاه آروان پرتو توسط شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران طراحی و ساخته شده است و قابلیت استفاده برای محصولاتی از قبیل خرما، پسته، برنج، غلات، حبوبات، آجیل، انجیر، کشمش، ادویه‌جات، سبزیجات، گیاهان دارویی را دارد.

.

مطالب مرتبط

متخصصان صنعت هسته‌ای موفق به طراحی و بومی سازی دستگاه پرتودهی الکترومغناطیس شدند. از این دستگاه برای از بین بردن آفات و افزایش عمر انبارداری محصولات کشاورزی استفاده می‌شود. آروان نام جدیدترین دستاورد ...
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بحث تولید محصولات ارگانیک یکی از اهداف جدی مجامع بین المللی، سازمان بهداشت جهانی و سازمان خوار و بار جهانی بوده که زیر ساخت‌های آن از جمله مبارزه ...
رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: با استفاده از فناوری پلاسما توانسته‌ایم با وجود سم آفلاتوکسین در محموله‌های پسته مبارزه کنیم که بدون وجود عوارض اثرگذاری کاملی دارد. محمد اسلامی ...
No Thoughts on رونمایی از دستگاه پرتودهی الکترومغناطیس آروان پرتو برای آفت زدایی از محصولات کشاورزی + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها