پنجشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, یزد  »   مشاهده ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع تنگه ماهور مروست در استان یزد
29 فروردین 1402 , ساعت 13:29

مشاهده ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع تنگه ماهور مروست در استان یزد

کار رصد و پایش وضعیت حضور ملخ شکم بادمجانی در شهرستان مروست آغاز شده و درصورت مشاهده افزایش جمعیت این حشره، کارشناسان جهاد کشاورزی مبارزه با آن را آغاز می کنند.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع تنگه ماهور شهرستان مروست در سطحی معادل سه هزار هکتار مشاهده شدند.

مرتضی فتاحی افزود: این نوع ملخ‌های بومی استان است و در صورت وجود شرایط مساعد اقلیمی، جمعیت آنها افزایش می یابد و می توانند برای محصولات کشاورزی خسارت زا شوند.

وی اظهار کرد: کار رصد و پایش وضعیت حضور ملخ شکم بادمجانی در شهرستان مروست آغاز شده و درصورت مشاهده افزایش جمعیت این حشره، کارشناسان جهاد کشاورزی مبارزه با آن را آغاز می کنند.

فتاحی خاطرنشان کرد: بهره‌برداران باید نسبت به پایش این آفت و ملخ نوع مراکشی در مزارع، باغ ها و یا مراتع اطراف مزارع خود اقدام کنند و در صورت مشاهده افزایش جمعیت ملخ‌ها، مراتب را در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

مرکز شهرستان مروست در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد و این شهرستان از قطب های مهم کشاورزی در این استان بیابانی است.

مطالب مرتبط

معاون وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات كشور در بر راه اندازی آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی در استان اردبیل تاکید کرد. حسین رنجبر اقدم در سفر به ...
آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی جنوب شرق کشور با هدف آمادگی کنترل آفات عمومی و قرنطینه‌ای در ایرانشهر به بهره‌برداری رسید. معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان ...
مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد....
کارشناس حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: تهدید احتمالی چهار گونه آفت ملخ در استان رصد می‌شود. اسماعیل موحدی کارشناس حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ...
No Thoughts on مشاهده ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع تنگه ماهور مروست در استان یزد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>