یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, فارس  »   افزایش دو برابری تولید آفت کش‌ها در فارس
19 مهر 1402 , ساعت 8:26

افزایش دو برابری تولید آفت کش‌ها در فارس

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در زمان حاضر ۱۰ درصد آفت کش‌های نباتی تولیدی کشور در این استان فرموله می‌شود که با بهره برداری از یک مگا پروژه جدید در ماه‌های آتی این سهم به ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در زمان حاضر ۱۰ درصد آفت کش‌های نباتی تولیدی کشور در این استان فرموله می‌شود که با بهره برداری از یک مگا پروژه جدید در ماه‌های آتی این سهم به ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

جاوید عباسی در حاشیه افتتاح کارگاه آموزشی “آشنایی با روش‌های کنترل کیفی سموم و کاربرد آنها” در شیراز بیان کرد: در این استان یک کارخانه تولید کننده سم داریم که سالانه حدود ۱۰ درصد نیاز مصرف کشور را تولید می‌کند.

این مقام مسئول با اذعان به اینکه کارخانه مذکور یکی از بازو‌های سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و مدیریت حفظ نباتات در تامین نهاده‌های با کیفیت است، اظهار کرد: در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از دومین کارخانه تولید سموم جدید با استفاده از فناوری و تکنولوژی‌های جدید دنیا با همکاری شرکت‌های معتبر در استان فارس خواهیم بود.

به گفته وی؛ در کارخانه جدید در دست احداث بیشتر سمومی تولید می‌شود که ایمن هستند و دوره کارنس کوتاه تری دارند که این می‌تواند به تولید محصول سالم و عاری از باقی مانده سموم و حفظ سلامت مصرف کنندگان محصولات کشاورزی کمک شایان توجه‌ای بکند.

عباسی با بیان اینکه در استان فارس سالانه با توجه به سطح زیرکشت بین ۱۵۰۰ تا ۲ هزار تن سم در مزارع و باغات استفاده می‌شود، افزود: لازم است این سموم که در واحد‌های تولیدی استفاده می‌شود با کیفیت مناسب به دست مصرف کننده یا کشاورز برسد تا بتوانند به موقع کنترل آفات داشته باشند و آفات، بیماری‌ها و عوامل خسارت زا در مزارع را کنترل کنند.

وی با اشاره به اینکه کارگاه آموزشی “آشنایی با روش‌های کنترل کیفی سموم و کاربرد آنها” برای کارشناسان مسئول حفظ نباتات کل کشور در حال برگزاری است، اضافه کرد: بیش از از ۴۰ نفر از کارشناسان در این دوره با روش‌های کنترل کیفی سموم دفع آفات نباتی آشنا می‌شوند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ابراز کرد: امیدوارم بتوانیم با استفاده از دانش و فناوری‌های روز به صورت مستمر کیفیت سموم دفع آفات نباتی را بهبود دهیم.

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در جلسه شورای مدیران حفظ نباتات کشور گفت: دبیرخانه روتردام باید در سازمان ایجاد شود و مصوبات و سایر امور و همکاری در چهارچوب کنوانسیون روتردام به جد ...
مدیرکل دفتر آفت‌کش‌های سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در دو ماهه اخیر در حوزه آفت‌کش‌های آماده مصرف، تعداد ۱۴۲ مجوز با وزنی حدود هزار و ۸۷ تن و در ماده موثره تکنیکال هم ...
رییس سازمان حفظ نباتات کشور از آزاد شدن صادرات آفت کش ها خبر داد. دکتر شاهپور علایی مقدم رییس سازمان حفظ نباتات کشور در دیدار با اعضای انجمن تولید کنندگان ...
رییس سازمان حفظ نباتات کشور، از تولید ۲۸ هزار تن انواع سموم و آفت کش‌ها توسط کارخانجات داخلی خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر شاهپور ...
No Thoughts on افزایش دو برابری تولید آفت کش‌ها در فارس

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>