چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, بوشهر  »   طغیان آفت مگس انبه در باغ‌های مرکبات استان بوشهر
19 دی 1402 , ساعت 9:27

طغیان آفت مگس انبه در باغ‌های مرکبات استان بوشهر

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از طغیان آفت مگس انبه در مرکبات استان خبر داد و گفت: عملیات مقابله غیرشیمیایی در دستور کار است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از طغیان آفت مگس انبه در مرکبات استان خبر داد و گفت: عملیات مقابله غیرشیمیایی در دستور کار است.

کبری توکلی با هشدار درباره ضرورت مقابله با آفت مگس انبه در باغات استان افزود: مبارزه با این آفت در زمان رسیدن میوه است که در صورت نبود مدیریت آفت شاهد طغیان مگس انبه هستیم.

وی با اشاره به وضعیت آفت مگس انبه در باغ‌های استان اضافه کرد: با توجه به کشت‌های مخلوط شامل سیب، انجیر، خرمالو، نارنگی و پرتقال، آفت مگس انبه به راحتی از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و می‌تواند به باغات خسارت وارد کند.

توکلی افزود: مگس انبه تاکنون محدود به باغات شهرستان جم بوده، ولی امسال به دلیل ایجاد باغات مخلوط و کشت گیاهان میزبان آفت در بخش خاییز شهرستان تنگستان نیز طغیانی شده است.

وی ادامه داد: آفت در دمای پایین غیر فعال می‌شود، ولی امسال به علت معتدل بودن هوا آفت همچنان فعال است.

توکلی اظهار داشت: بهترین روش مدیریت آفت کنترل غیرشیمیایی است و سازمان جهاد کشاورزی استان هر سال اقدام به تهیه تله و فرمون و توزیع بین باغداران و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی می‌کند.

مطالب مرتبط

اولین نشست همکاری های کشاورزی ایران و هند با حضور مریم جلیلی مقدم سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور، خانی نوذری معاون توسعه بازرگانی وزارت جهادکشاورزی و زهرا جلیلی مقدم مدیر کل دفتر امور ...
No Thoughts on طغیان آفت مگس انبه در باغ‌های مرکبات استان بوشهر

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>