پنجشنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان  »   آغاز عملیات خود اجرایی سمپاشی علف‌های هرز نخلستان های آبادان
۲۱ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۳۶

مدیر جهاد کشاورزی آبادان خبر داد:

آغاز عملیات خود اجرایی سمپاشی علف‌های هرز نخلستان های آبادان

مدیر جهاد کشاورزی آبادان از شروع سمپاشی علیه علف‌های هرز نخیلات به صورت خود اجرایی در قالب احیای نخیلات آبادان با همکاری موسسه جهاد نصر مجری طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری خبر داد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) مدیر جهاد کشاورزی آبادان از شروع سمپاشی علیه علف‌های هرز نخیلات به صورت خود اجرایی در قالب احیای نخیلات آبادان با همکاری موسسه جهاد نصر مجری طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری خبر داد.

ناجی شهیب زاده با اعلام این خبر گفت: در راستای مبارزه شیمیایی با دو گونه علفهای هرز مهاجم نی و حلفه، جهاد کشاورزی آبادان با هماهنگی موسسه جهاد نصر در قالب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری اقدام به سمپاشی مناطق آلوده کرده است.
وی اظهار داشت: تاکنون ۷۹ نفر از دو روستای ابوشکر و کوت‌شنوف در بخش اروندکنار آبادان واقع در مناطق عمرانی kq2 از این طرح بهره‌مند شده و ۲۱ هکتار تحت عملیات سمپاشی قرار گرفته است.
شهیب زاده گفت: کشاورزانی که سال جاری نخلستان‌های آنان زیرپوشش این طرح قرار دارد با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی و با توجه به اظهار نظر کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی و تحت نظر آنان سم را به تناسب وسعت نخلستان دریافت و اقدام به سمپاشی می‌کنند.
وی بیان داشت: علفهای هرز نی و حلفه از گونه های مهاجمی هستند که به عنوان یک تهدید در نخلستان‌های آبادان محسوب می‌شود و مبارزه با آنها هر ساله در دستور کار کشاورزان و جهاد کشاورری قرار می‌گیرد.
آبادان بیش از دو میلیون اصله نخل بارور دارد.

 لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/cchOnx

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه مصرف بی رویه سم در کشور به حداقل رسیده است، گفت: به ازای هر کیلوگرم محصولی که در کشور تولید می‌شود حدود ۰.۳۵ گرم سم ...
ملخ‌ها دارند می‌آیند؛ پرشتاب، عظیم و به شدت گرسنه! اما آیا این نخستین‌بار است که شاهد هجوم ملخ‌ها به ایران هستیم؟ آیا یگانه راهِ مقابله با ملخ‌ها سمپاشی است؟ و آیا سمپاشی، ...
سمپاشی پیش بهاره موجب کاهش جمعیت آفات و افزایش تولید محصولات کشاورزی می‌شود. مدیر حفظ نباتات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با بیان این مطلب اظهار داشت: کشاورزان و ...
معاون آموزش مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی گلستان گفت: باور عمومی نبستا اشتباهی نسبت به مصرف سم در جامعه ما وجود دارد و کلا مصرف سم را مضر می دانند در حالی که ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها