چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
»   اخبار, اخبار ایران, ایران, دسته‌بندی نشده  »   نسخه نویسی گیاهپزشکی الکترونیکی به‌ زودی در سراسر کشور اجرا می شود
16 بهمن 1402 , ساعت 14:08

مدیرکل دفتر کنترل عوامل خسارتزای سازمان حفظ نباتات:

نسخه نویسی گیاهپزشکی الکترونیکی به‌ زودی در سراسر کشور اجرا می شود

مدیرکل دفتر پیش‌آگاهی و کنترل عوامل خسارتزای سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در حال حاضر صدور نسخه‌های گیاه پزشکی در کشور به صورت آزمایشی انجام می‌شود و به زودی رفع ایرادات به مرحله اجرا در سراسر کشور می‌رسد.

مدیرکل دفتر پیش‌آگاهی و کنترل عوامل خسارتزای سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با همکاری مشترک سازمان حفظ نباتات و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، صدور نسخه گیاهپزشکی الکترونیکی از طریق سامانه فراهم شده است.

اکبر آهنگران در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا بیان کرد: در حال حاضر صدور نسخه‌های گیاه پزشکی در کشور به صورت آزمایشی انجام می‌شود و به زودی رفع ایرادات به مرحله اجرا در سراسر کشور می‌رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این سامانه در چهار استان قزوین، اصفهان، فارس و مازندران به صورت پایلوت در مراحل آزمایشی است تا ایرادات احتمالی آن رفع شود.

مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارتزای سازمان حفظ نباتات تصریح کرد: به زودی با رفع اشکال و چالش‌ها، بهره برداری از سامانه به صورت کشوری انجام خواهد شد. بدین ترتیب فروش سموم دفع آفات در داروخانه های گیاهپزشکی طبق نسخه‌های صادره خواهد بود و این موضوع علاوه بر کنترل مطلوب عوامل خسارتزای گیاهی و جلوگیری از خسارت به محصول، در ارتقاء سلامت محصولات گیاهی نیز نقش دارد.

آهنگران ادامه داد: با توجه به اینکه تشخیص عامل خسارتزای گیاهی و تجویز آفتکش مناسب و موثر برای آن، نیاز به تخصص در این حوزه دارد، لذا صدور نسخه گیاهپزشکی صرفاً توسط دانش آموختگان گیاهپزشکی که البته دوره‌های آموزشی مربوطه را نیز تحت نظارت سازمان نظام مهندسی کشاورزی گذرانده باشند، مجاز خواهد بود.

مطالب مرتبط

مدیر کل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در خصوص ابتلای گندمزار‌های استان به آفت زنگ زرد هشدار داد. برزگر گفت: مهم‌ترین چالش کشاورزی استان در چند هفته آینده شیوع زنگ ...
قرص سمی برنج با ترکیب فسفید آلومینیوم، هیچ‌گونه مجوز توزیع ندارد و فروش آن پیگرد قانونی دارد. معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع و خرید و ...
بیش از ۹۰ فروشندگی عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر پایش شد. مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر با اشاره به پایش ۹۶ فروشگاه سموم نباتی کشاورزی در این شهرستان، گفت: ...
داروخانه‌های گیاهپزشکی در فارس مجاز به فروش سموم بدون نسخه به بهره برداران نخواهند بود. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: با دستور استاندار فارس و ...
No Thoughts on نسخه نویسی گیاهپزشکی الکترونیکی به‌ زودی در سراسر کشور اجرا می شود

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>