جمعه, ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, قزوین  »   خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات استان قزوین
۲۱ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۴۹

رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین خبر داد:

خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات استان قزوین

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات و سردرختی‌های استان خبر داد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات و سردرختی‌های استان خبر داد.

نیازعلی ابراهیمی‌پاک در این باره اظهار داشت: براساس آمارهای به‌دست آمده در سال زراعی جاری سرمازدگی بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان استان قزوین وارد کرد.

وی بیان کرد: خوشبختانه در مجموع باغات استان قزوین که بیش از ۷۵ هزار هکتار بوده به باغات انگور استان خسارت وارد نشد اما سردرختی‌ها از جمله بادام، شلیل و هلو دچار خسارت و سرمازدگی شدند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان این مطلب که خسارت کشاورزان از طریق بیمه پرداخت می‌شود، تصریح کرد: خسارت کشاورزانی که باغات و محصولات خود را بیمه کرده بودند، پرداخت خواهد شد و این امر نشان ‌دهنده اهمیت بیمه محصولات کشاورزی است که باید مورد توجه کشاورزان قرار گیرد تا نسبت به ابن امر اقدام کنند.

ابراهیمی‌پاک عنوان کرد: در سال زراعی جاری دو مرحله سرمازدگی در استان قزوین در تاریخ ۲۹ اسفند و ۱۳ فروردین ماه پدید آمد که در هر دو مرحله هواشناسی کشاورزی به‌موقع پیش‌بینی کرده و توصیه‌های لازم به کشاورزان انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: محصولات کشاورزی در مجموع به سه دسته زراعی، باغی و دامی ‌و طیوری تقسیم می‌شوند که بیشترین سرمازدگی در محصولات باغی مشاهده می‌شود.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/rnbIKd

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

با اجرای موفقیت آمیز طرح پژوهشی با سرمازدگی تعدادی از باغات انار ساوه مقابله شد. خانم دکتر نصیری مقدم پژوهشگر عرصه بیوتکنولوژی درباره این طرح گفت: پس از تحقیق و ...
کارشناس باغبانی جهادکشاورزی استان قزوین گفت: یخ آب زمستانه روشی قدیمی و موثر برای کاهش تاخیر در گل دهی درختان است. مهرپویان گفت: اگر در زمستان کاهش دما طبیعی انجام ...
سرمای شدید و بی سابقه به ۱۵۰۰هکتار از مزارع سیب زمینی، خیار سبز، کدو، بادمجان بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد کرد و #سرمازدگی در مجموع ۱۵۰ میلیارد تومان به کشاورزان عنبرآباد ...
کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی گلستان گفت: بهترین راهکار برای جلوگیری از خسارت سرمازدگی به درختان خصوصاً باغات مرکبات، استفاده از کودهای سولوپتاس است. به گزارش ایسنا، مریم قجر با اشاره ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها