شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, قزوین  »   خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات استان قزوین
۲۱ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۴۹

رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین خبر داد:

خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات استان قزوین

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات و سردرختی‌های استان خبر داد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از خسارت ۲۹۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات و سردرختی‌های استان خبر داد.

نیازعلی ابراهیمی‌پاک در این باره اظهار داشت: براساس آمارهای به‌دست آمده در سال زراعی جاری سرمازدگی بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان استان قزوین وارد کرد.

وی بیان کرد: خوشبختانه در مجموع باغات استان قزوین که بیش از ۷۵ هزار هکتار بوده به باغات انگور استان خسارت وارد نشد اما سردرختی‌ها از جمله بادام، شلیل و هلو دچار خسارت و سرمازدگی شدند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان این مطلب که خسارت کشاورزان از طریق بیمه پرداخت می‌شود، تصریح کرد: خسارت کشاورزانی که باغات و محصولات خود را بیمه کرده بودند، پرداخت خواهد شد و این امر نشان ‌دهنده اهمیت بیمه محصولات کشاورزی است که باید مورد توجه کشاورزان قرار گیرد تا نسبت به ابن امر اقدام کنند.

ابراهیمی‌پاک عنوان کرد: در سال زراعی جاری دو مرحله سرمازدگی در استان قزوین در تاریخ ۲۹ اسفند و ۱۳ فروردین ماه پدید آمد که در هر دو مرحله هواشناسی کشاورزی به‌موقع پیش‌بینی کرده و توصیه‌های لازم به کشاورزان انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: محصولات کشاورزی در مجموع به سه دسته زراعی، باغی و دامی ‌و طیوری تقسیم می‌شوند که بیشترین سرمازدگی در محصولات باغی مشاهده می‌شود.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/rnbIKd

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

فرماندار مشگین‌شهر گفت: با نهایی شدن تحقیقات علمی در ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان شاهد کاهش خسارت سرمازدگی بهاره درختان میوه خواهیم بود. اکبر صمدی در بازدید ...
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سمیرم گفت: اداره بهبود تولیدات گیاهی اقدام به نصب دستگاه لاگر در یکی از باغات شهر سمیرم به منظور تعیین زمان مناسب مبارزه با کرم سیب نموده است....
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، با توجه به در پیش رو بودن سرما، جهاد کشاورزی مازندران روش‌های پیشگیری از خسارت سرما و یخبندان در باغات استان به ویژه باغات مرکبات ...
کارشناس هواشناسی کاربردی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به باغداران توصیه کرد، در شب‌های سرد زمستان که دمای هوا زیر صفر می‌رود، تمهدیدات لازم برای مقابله با سرمازدگی باغات خود را بیاندیشند....
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها