جمعه, ۰۴ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, زنجان  »   سمپاشی علیه ملخ مراکشی در سطح ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۲۵

مدیر جهاد کشاورزی طارم:

سمپاشی علیه ملخ مراکشی در سطح ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از تسنیم، علیرضا عماری مدیر جهاد کشاورزی طارم با اشاره به سمپاشی ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم علیه ملخ مراکشی گفت: خوشبختانه آفت ملخ مراکشی اراضی کشاورزی شهرستان طارم را تهدید نمی‌کند.

وی اظهار داشت: کارشناسان جهاد کشاورزی همه ساله در شهرستان طارم با آفت ملخ درگیر شده و موسسات دولتی و خصوصی در بحث ردیابی، پیش‌ آگاهی و مبارزه با آفت ملخ همکاری‌های شایانی را انجام می‌دهند.

وی افزود: بهترین زمان مبارزه با آفت ملخ مراکشی قبل از بارداری و یا در زمان پوره‌گی است به همین دلیل بحث شناسایی کانون و عملیات کانون کوبی در نخستین قدم قابل‌قبول‌ترین گزینه در این زمینه است.

مدیر جهاد کشاورزی طارم با اشاره به افزایش هجوم آفت ملخ مراکشی در اراضی کشاورزی طارم نسبت به سال قبل عنوان کرد: با تمهیدات انجام گرفته عملیات مبارزه با این آفت از اسفند ماه سال ۹۴ آغاز شد و از فروردین‌ماه امسال شکل جدی به خود گرفت.

وی با بیان اینکه در عملیات مبارزه با ملخ مراکشی بخش های خصوصی و دولتی همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشته‌اند، تصریح کرد: حدود ۷۰ تا ۸۰ کارشناس ذیربط در بحث سمپاشی و مبارزه با ملخ مراکشی در دو شیفت کاری حضوری مستمر در کانونها و اراضی هدف داشته‌اند.

عماری با اشاره به شناسایی کانون‌های درگیر با آفت ملخ در این شهرستان ابراز کرد: واقعیت این است که سطح آلودگی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ بسیار بالا بود اما با اجرای برنامه‌های مبارزه و سمپاشی علیه ملخ مراکشی در طارم شاهد خسارتهای جبران ناپذیری نبوده‌ایم.

وی با اشاره به سمپاشی نزدیک به ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم علیه آفت ملخ مراکشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آفت ملخ مراکشی اراضی کشاورزی شهرستان را تهدید نمی‌کند.

 

لینک کوتاه: http://goo.gl/vNucnC

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

امسال شرایط مناسب آب و هوایی باعث حضور پرشمار مهمانان ناخوانده در استان سمنان شده است بحث هجوم ملخ در استان سمنان پدیده جدیدی نیست؛ امسال به دلیل شرایط مناسب ...
هجوم دوباره ملخ های به اراضی پارس آباد مغان موجب نگرانی کشاورزان منطقه شده است. تا به امروز در 22هزار هکتار از مراتع و مزارع شهرستان پارس آباد عملیات کانون کوبی انجام ...
رییس جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: جمعیت ملخ ها در روستای کلین حسن آباد فشافویه بیش از حد نرمال است و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است....
افزایش غیرطبیعی تعداد ملخ‌ها در مناطق مختلف شهرستان‌ رباط کریم موجب نگرانی کشاورزان بویژه غله کاران شده و این درحالی است که مسئولان می گویند این ملخ ها مشکلی ایجاد نمی کنند....
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها