چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, زنجان  »   سمپاشی علیه ملخ مراکشی در سطح ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۲۵

مدیر جهاد کشاورزی طارم:

سمپاشی علیه ملخ مراکشی در سطح ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از تسنیم، علیرضا عماری مدیر جهاد کشاورزی طارم با اشاره به سمپاشی ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم علیه ملخ مراکشی گفت: خوشبختانه آفت ملخ مراکشی اراضی کشاورزی شهرستان طارم را تهدید نمی‌کند.

وی اظهار داشت: کارشناسان جهاد کشاورزی همه ساله در شهرستان طارم با آفت ملخ درگیر شده و موسسات دولتی و خصوصی در بحث ردیابی، پیش‌ آگاهی و مبارزه با آفت ملخ همکاری‌های شایانی را انجام می‌دهند.

وی افزود: بهترین زمان مبارزه با آفت ملخ مراکشی قبل از بارداری و یا در زمان پوره‌گی است به همین دلیل بحث شناسایی کانون و عملیات کانون کوبی در نخستین قدم قابل‌قبول‌ترین گزینه در این زمینه است.

مدیر جهاد کشاورزی طارم با اشاره به افزایش هجوم آفت ملخ مراکشی در اراضی کشاورزی طارم نسبت به سال قبل عنوان کرد: با تمهیدات انجام گرفته عملیات مبارزه با این آفت از اسفند ماه سال ۹۴ آغاز شد و از فروردین‌ماه امسال شکل جدی به خود گرفت.

وی با بیان اینکه در عملیات مبارزه با ملخ مراکشی بخش های خصوصی و دولتی همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشته‌اند، تصریح کرد: حدود ۷۰ تا ۸۰ کارشناس ذیربط در بحث سمپاشی و مبارزه با ملخ مراکشی در دو شیفت کاری حضوری مستمر در کانونها و اراضی هدف داشته‌اند.

عماری با اشاره به شناسایی کانون‌های درگیر با آفت ملخ در این شهرستان ابراز کرد: واقعیت این است که سطح آلودگی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ بسیار بالا بود اما با اجرای برنامه‌های مبارزه و سمپاشی علیه ملخ مراکشی در طارم شاهد خسارتهای جبران ناپذیری نبوده‌ایم.

وی با اشاره به سمپاشی نزدیک به ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم علیه آفت ملخ مراکشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آفت ملخ مراکشی اراضی کشاورزی شهرستان را تهدید نمی‌کند.

 

لینک کوتاه: http://goo.gl/vNucnC

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات استان گلستان از عملیات اجرایی مبارزه با ملخ مراکشی در استان گلستان خبر داد. به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، کیانوش حق نما گفت: ...
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر اینکه درحال حاضر وضعیت ملخ مهاجم صحرایی در ایران آرام است، گفت: احتمالا در روزهای آینده شاهد افزایش مبارزه با ملخ‌های بومی باشیم ...
مبارزه با آفت ملخ بومی از ابتدای امسال درچهار هزار و ۶۰۰هزار هکتار از کشتزار ها‌ی خراسان رضوی انجام شده است. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ...
مرحله دوم مبارزه با آفت ملخ مراکشی مناطق مرزی گلستان با ۹۹درصد موفقیت به پایان رسید. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گلستان با اعلام این خبر گفت: در مرحله ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها