دوشنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, اردبیل, استان ها  »   واحد انسکتاریوم شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان راه‌­اندازی شد
۲۷ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۰۵

مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان:

واحد انسکتاریوم شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان راه‌­اندازی شد

برای حفاظت از محیط زیست و ارتقاء سلامت جامعه با افزایش سطح تولید محصولات ارگانیک، واحد انسکتاریوم شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان راه ­اندازی و شروع به کار کرد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از ایسنا، اروجعلی محمدی مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان در حاشیه­‌ی بازدید از این واحد تحقیقاتی و کشاورزی با اشاره به راه انداری واحد انسکتاریوم شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان افزود: این واحد برای اولین ­بار در میان بنگاه­‌های اقتصادی کشاورزی در سطح کشور تاسیس شده و از زمان شروع به کار این واحد، مقدار هفت کیلوگرم زنبور تریکوگراما و پنج میلیون عدد زنبور براکون تولید و در سطح ۲۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی شرکت رهاسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مبارزه با آفات در شرایط امروزی کاملا انکار­ناپذیر است در سال گذشته این شرکت برای مبارزه بیولوژیکی مبلغ ۹ میلیارد ریال هزینه کرده بود که با راه‌­اندازی این واحد مبلغ هفت میلیارد  ریال از محل راه­‌اندازی این واحد برای شرکت صرفه­‌جویی مستقیم داشته است.

محمدی تصریح کرد: ممانعت از خسارت، آفات، افزایش راندمان تولید، کاهش استفاده از سموم شیمیایی و تولید محصولات غذایی سالم با کیفیت بالا از آثار غیرمستقیم این نوع مبارزه با آفات است.

وی با تاکید بر اینکه بخش تحقیقات لازمه توسعه و پیشرفت هر بنگاه اقتصادی و کشاورزی است، خاطرنشان کرد: از برنامه­‌های آتی برای توسعه‌­ی این شرکت می‌توان به پرورش قارچ و باکتری­‌های مفید و هم­زیست با گیاهان و همچنین تولید قارچ و باکتری­‌های آنتاگونیست جهت مبارزه با آفات و بیماری­‌ها و سایر روش‌های زیستی مبارزه آفات از جمله کفشدوزک و باکتری‌ها خواهد بود.

مدیرعامل کشت و صنعت و دامپروری مغان از آمادگی این واحد تحقیقاتی برای خدمات به کشاورزان و باغداران منطقه خبر داد و گفت: این واحد حاضر است محصولات تولیدی خود را به‌صورت ویژه در اختیار آنان قرار داده و مشاوره رایگان به این عزیزان ارائه کند.

وی اضافه کرد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با راه‌­اندازی این واحد تحقیقاتی گام‌های جدی و عملی در جهت توسعه­ی علمی و دانش بنیان که جزء ارکان سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری می­‌باشد، برداشته است.

به گزارش ایسنا، شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع‌ کشاورزی، ۲۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه قند، کارخانه لبنیات، کارخانه فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت‌های منحصربه‌فرد کشور محسوب می‌شود.

 

لینک کوتاه: http://goo.gl/Pb8oNr

خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

کتاب "کشاورزی ارگانیک با محوریت آفت­کش‌ها و کودهای سازگار با محیط زیست" نوشته دکتر اسماعیل علیزاده استادیار بخش گیاه‌پزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان‌غربی در 285 صفحه خرداد ...
در نیجریه طرحی در جهت حمایت از محیط زیست و کشاورزی ارگانیک در حال اجراست. در قالب این طرح استفاده از آفت کش طبیعی که از عصاره برگ درخت چریش تهیه می شود ...
موسسه تحقیقات غذا و کشاورزی در آمریکا (FFAR) به همراهی مجموعه ای از موسسات تحقیقاتی دیگر و شرکتهای معتبر تولید کننده بذر مبلغ 5 میلیون دلار در اختیار دانشمندان دانشگاه دیویس کالیفرنیا قرار ...
توجه: دیدگاههای مطرح شده در این گفتگو الزاما دیدگاههای "گیاه پزشکی ایران" نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر می شود . کرمی، رئیس موسسه بنیاد ملی ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها