دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان  »   مقابله با ملخ صحرایی در بهبهان
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۰۳

مقابله با ملخ صحرایی در بهبهان

فرماندار بهبهان از انجام اقداماتی برای پیش گیری از مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ صحرایی در این شهرستان خبر داد.

محمد حری، فرماندار بهبهان بیان داشت: پیش بینی و تدابیر لازم برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها صورت گرفته است و جهاد کشاورزی به عنوان مسئول پیشگیری و مقابله با این بحران مشخص شد.

وی افزود: کلیه دستگاه‌های اجرایی و امکانات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از آن در اختیار مدیریت بحران قرار دهند و آن دسته از ملخ‌ها که به رنگ قرمز یا متمایل به زرد هستند ملخ مهاجم محسوب می‌شوند و این ملخ‌ها در صورت هجوم با تعداد بسیار زیاد و حتی در حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد قطعه با هم پرواز می‌کنند.

حری عنوان کرد: اکیپ‌های دیده بانی جهاد کشاورزی بهبهان نسبت به ادامه عملیات ردیابی و پایش مستمر منطقه اقدام و مناطق آلوده را سریعا اعلام کنند.

وی ادامه داد: اکیپ‌های کانون کوبی سازمان جهاد کشاورزی به صورت تمام وقت و شبانه‌روزی نسبت به سمپاشی و مبارزه با ملخ‌های دریایی و اداره منابع طبیعی نیز نسبت به تشکیل اکیپ‌های ردیابی در مراتع و جنگل‌ها و تامین امکانات مورد نیاز اقدام و در صورت نیاز به موادشیمیایی با همکاری جهاد کشاورزی برنامه‌های لازم را انجام دهند.

فرماندار بهبهان گفت: بخشداران باتوجه به حساسیت موضوع در اسرع وقت مکان‌هایی جهت نشستن احتمالی هواپیما‌های آفت کش را آماده سازی کرده و نتیجه را به ستاد بحران شهرستان اعلام کنند.

مطالب مرتبط

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات سطح مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری را یک میلیون هکتار پیش بینی کرد و گفت: از آبان ماه امسال ...
پشتیبانی تحقیقاتی آزمایشگاه های مستقر در  دانشگاه شریف و تعامل با پژوهشکده های کشاورزی، در یک شرکت مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه شریف منجر به خلاقیت هایی در رفع نیاز ...
مدیر جهادکشاورزی حاجی‌آباد از ردیابی ۱۷۵ هزار هکتار از اراضی این شهرستان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی مهاجر خبر داد و گفت: از اواخر فروردین ماه سال جاری تاکنون بیش از ...
تداوم مبارزه با میهمان های ناخوانده در استان بوشهر . http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1398/3/16/3590253_112.mp4
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها