یکشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان  »   مقابله با ملخ صحرایی در بهبهان
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۰۳

مقابله با ملخ صحرایی در بهبهان

فرماندار بهبهان از انجام اقداماتی برای پیش گیری از مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ صحرایی در این شهرستان خبر داد.

محمد حری، فرماندار بهبهان بیان داشت: پیش بینی و تدابیر لازم برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها صورت گرفته است و جهاد کشاورزی به عنوان مسئول پیشگیری و مقابله با این بحران مشخص شد.

وی افزود: کلیه دستگاه‌های اجرایی و امکانات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از آن در اختیار مدیریت بحران قرار دهند و آن دسته از ملخ‌ها که به رنگ قرمز یا متمایل به زرد هستند ملخ مهاجم محسوب می‌شوند و این ملخ‌ها در صورت هجوم با تعداد بسیار زیاد و حتی در حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد قطعه با هم پرواز می‌کنند.

حری عنوان کرد: اکیپ‌های دیده بانی جهاد کشاورزی بهبهان نسبت به ادامه عملیات ردیابی و پایش مستمر منطقه اقدام و مناطق آلوده را سریعا اعلام کنند.

وی ادامه داد: اکیپ‌های کانون کوبی سازمان جهاد کشاورزی به صورت تمام وقت و شبانه‌روزی نسبت به سمپاشی و مبارزه با ملخ‌های دریایی و اداره منابع طبیعی نیز نسبت به تشکیل اکیپ‌های ردیابی در مراتع و جنگل‌ها و تامین امکانات مورد نیاز اقدام و در صورت نیاز به موادشیمیایی با همکاری جهاد کشاورزی برنامه‌های لازم را انجام دهند.

فرماندار بهبهان گفت: بخشداران باتوجه به حساسیت موضوع در اسرع وقت مکان‌هایی جهت نشستن احتمالی هواپیما‌های آفت کش را آماده سازی کرده و نتیجه را به ستاد بحران شهرستان اعلام کنند.

برچسب های گیاهپزشکی ایران

. ایرنا: ملخ ها بصورت پراکنده در سطح ۷۰۰ هکتار بین ۱۰ تا ۱۵ درصد به باغات و مزارع کشاورزی استان بوشهر خسارت وارد کرده اند . ...
مدیر جهادکشاورزی حاجی‌آباد از ردیابی ۱۷۵ هزار هکتار از اراضی این شهرستان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی مهاجر خبر داد و گفت: از اواخر فروردین ماه سال جاری تاکنون بیش از ...
تداوم مبارزه با میهمان های ناخوانده در استان بوشهر . پیوند به گزارش ویدئویی :
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تمامی دستگاه‌های مرتبط برای مقابله تا پایان فصل هجوم ملخ های صحرایی به اراضی کشاورزی شهرستان حاجی آباد در آمادگی کامل خواهند بود....
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها