چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان  »   آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۰۸

رئیس جهاد کشاورزی شوش:

آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.
علیرضا ملک‌زاده در رابطه با ورود آفت ملخ در مزارع شهرستان شوش اظهار کرد: این آفت امروز به‌ صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده‌شده است؛ در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

وی بابیان اینکه ملخ به شهرستان‌های هم‌جوار مانند اهواز، ماهشهر و… رسیده بود، گفت: به دامداران، مرتع‌داران، کشاورزان و… اطلاع‌رسانی شد تا آمادگی برخورد با آفت را داشته باشند.

رئیس جهاد کشاورزی شوش بابیان اینکه تعداد ۷ اکیپ درشوش در حال رصد میدانی ملخ هستند، عنوان کرد: در صورت مشاهده موارد بیشتر ملخ در شهرستان به‌سرعت وارد عمل شده و وارد فاز عملیات سم‌پاشی می‌شویم.

ملک‌زاده با اشاره به قدرت پرواز ملخ و مصافت‌هایی زیادی که روزانه طی می‌کند، افزود: با توجه به سم‌پاشی که در شهرهای هم‌جوار صورت گرفته انتظار می‌رود تعداد ملخ بیشتر نشود.

خبرگزاری فارس

برچسب های گیاهپزشکی ایران

از چند ماه گذشته هجوم آفت غیربومی ملخ صحرایی به استان‌های جنوبی کشور به عنوان یک تهدید جدی موجب آغاز مراحل مختلف مبارزه با آن در قالب امواج عملیاتی شده است....
میلیون ها ملخ با هجوم به جزیره «ساردنیا» ایتالیا بخش عمده ای از زمین های کشاورزی این استان را نابود کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ میلیون ها ملخ با ...
مدير جهاد كشاورزي شهرستان گلوگاه از آغاز مبارزه با ملخ پس از برداشت گندم در 200 هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي ...
هجوم دوباره ملخ های به اراضی پارس آباد مغان موجب نگرانی کشاورزان منطقه شده است. تا به امروز در 22هزار هکتار از مراتع و مزارع شهرستان پارس آباد عملیات کانون کوبی انجام ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها