پنجشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان  »   آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۰۸

رئیس جهاد کشاورزی شوش:

آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.
علیرضا ملک‌زاده در رابطه با ورود آفت ملخ در مزارع شهرستان شوش اظهار کرد: این آفت امروز به‌ صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده‌شده است؛ در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

وی بابیان اینکه ملخ به شهرستان‌های هم‌جوار مانند اهواز، ماهشهر و… رسیده بود، گفت: به دامداران، مرتع‌داران، کشاورزان و… اطلاع‌رسانی شد تا آمادگی برخورد با آفت را داشته باشند.

رئیس جهاد کشاورزی شوش بابیان اینکه تعداد ۷ اکیپ درشوش در حال رصد میدانی ملخ هستند، عنوان کرد: در صورت مشاهده موارد بیشتر ملخ در شهرستان به‌سرعت وارد عمل شده و وارد فاز عملیات سم‌پاشی می‌شویم.

ملک‌زاده با اشاره به قدرت پرواز ملخ و مصافت‌هایی زیادی که روزانه طی می‌کند، افزود: با توجه به سم‌پاشی که در شهرهای هم‌جوار صورت گرفته انتظار می‌رود تعداد ملخ بیشتر نشود.

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

بشر همواره در طول تاریخ با ترس های بزرگی دست به گریبان بوده و این ترس ها موجب ایجاد خرافات و تصورات و اعتقادات خرافی بی شمار در گوشه و کنار جهان شده ...
۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل ...
امسال شرایط مناسب آب و هوایی باعث حضور پرشمار مهمانان ناخوانده در استان سمنان شده است بحث هجوم ملخ در استان سمنان پدیده جدیدی نیست؛ امسال به دلیل شرایط مناسب ...
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی ۲۰ میلیارد تومان مصوب کرده و در صورت نیاز اعتبارات بیشتری تخصیص می‌یابد. عباس کشاورز روز ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها