سه شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان, دسته‌بندی نشده  »   آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۰۸

رئیس جهاد کشاورزی شوش:

آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.
علیرضا ملک‌زاده در رابطه با ورود آفت ملخ در مزارع شهرستان شوش اظهار کرد: این آفت امروز به‌ صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده‌شده است؛ در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

وی بابیان اینکه ملخ به شهرستان‌های هم‌جوار مانند اهواز، ماهشهر و… رسیده بود، گفت: به دامداران، مرتع‌داران، کشاورزان و… اطلاع‌رسانی شد تا آمادگی برخورد با آفت را داشته باشند.

رئیس جهاد کشاورزی شوش بابیان اینکه تعداد ۷ اکیپ درشوش در حال رصد میدانی ملخ هستند، عنوان کرد: در صورت مشاهده موارد بیشتر ملخ در شهرستان به‌سرعت وارد عمل شده و وارد فاز عملیات سم‌پاشی می‌شویم.

ملک‌زاده با اشاره به قدرت پرواز ملخ و مصافت‌هایی زیادی که روزانه طی می‌کند، افزود: با توجه به سم‌پاشی که در شهرهای هم‌جوار صورت گرفته انتظار می‌رود تعداد ملخ بیشتر نشود.

خبرگزاری فارس

برچسب های گیاهپزشکی ایران

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به سمپاشی 350 هکتار در این استان برای مقابله با آفت ملخ دریایی، گفت: ملخ دریایی تاکنون در یک شهرستان در مرحله تهاجمی و در ...
مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: کانونهای آفت ملخ دریایی در 10 هکتار از مزارع دهستان های حسینی و بوزی شادگان سمپاشی شد. جبار حمادی روز دوشنبه اظهار داشت: طبق برنامه زمان بندی و ...
سرپرست فرمانداری هندیجان گفت:عملیات سمپاشی هوایی زمین های کشاورزی هندیجان با پهپاد، به منظور پیشگیری از هجوم و مقابله با آفت ملخ دریایی، از روز شنبه در این شهرستان آغاز شد. علی ...
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان اهواز، مشاهده آفت ملخ دریایی را تایید کرد و گفت: ملخ دریایی اکنون به صورت انفرادی دیده شده و گروه های پایش و سمپاش برای مقابله با این ...