پنجشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان, دسته‌بندی نشده  »   آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۲:۰۸

رئیس جهاد کشاورزی شوش:

آفت ملخ به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده است

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی شوش گفت: این آفت امروز به صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده شده و در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.
علیرضا ملک‌زاده در رابطه با ورود آفت ملخ در مزارع شهرستان شوش اظهار کرد: این آفت امروز به‌ صورت موردی در شهرستان شوش مشاهده‌شده است؛ در حال رصد کردن این آفت در سطح منطقه هستیم.

وی بابیان اینکه ملخ به شهرستان‌های هم‌جوار مانند اهواز، ماهشهر و… رسیده بود، گفت: به دامداران، مرتع‌داران، کشاورزان و… اطلاع‌رسانی شد تا آمادگی برخورد با آفت را داشته باشند.

رئیس جهاد کشاورزی شوش بابیان اینکه تعداد ۷ اکیپ درشوش در حال رصد میدانی ملخ هستند، عنوان کرد: در صورت مشاهده موارد بیشتر ملخ در شهرستان به‌سرعت وارد عمل شده و وارد فاز عملیات سم‌پاشی می‌شویم.

ملک‌زاده با اشاره به قدرت پرواز ملخ و مصافت‌هایی زیادی که روزانه طی می‌کند، افزود: با توجه به سم‌پاشی که در شهرهای هم‌جوار صورت گرفته انتظار می‌رود تعداد ملخ بیشتر نشود.

خبرگزاری فارس

برچسب های گیاهپزشکی ایران

سازمان خوار و بار جهانی(فائو) اعلام کرد که وضعیت ایران در حال حاضر از زرد به نارنجی تغییر کرده است. این به این معنا است که حمله ملخ‌ها و گستردگی آن می‌تواند آسیب ...
سرپرست فرمانداری طارم گفت: در حال حاضر 30 هزار هکتار از مزارع طارم درگیر آفت ملخ است. ستار صفری امروز در زنجان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در عرصه ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر: به منظور مبارزه با ملخ صحرایی، مناطق دره چیتو و چاه‌خانی بخش مرکزی شهرستان دشتستان سم‌پاشی می شوند. احمد سبحانی اظهار داشت ...
یک حشره‌شناس با اشاره به هشدار فائو بر رشد و نمو ملخ‌ها و احتمال حمله این حشرات به ایران پیش از وقوع آن، گفت: سمپاشی هوایی که مهم‌ترین روش مقابله با ملخ‌ها عنوان ...