شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, بوشهر  »   همکاری همگانی برای مبارزه با ملخ صحرایی در بوشهر ضروری است
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۴۱

همکاری همگانی برای مبارزه با ملخ صحرایی در بوشهر ضروری است

فرماندار بوشهر گفت: با توجه به مشاهده ملخ صحرایی در برخی از شهرستان های این استان برای مبارزه و پیشگیری از شیوع این آفت همکاری همگانی بویژه دستگاه های اجرایی ضروری است.

فرماندار بوشهر گفت: با توجه به مشاهده ملخ صحرایی در برخی از شهرستان های این استان برای مبارزه و پیشگیری از شیوع این آفت همکاری همگانی بویژه دستگاه های اجرایی ضروری است.
عباس جمشیدی روز سه شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان بوشهر گفت: در زمان حاضر آفت ملخ در تالاب حله و چاهکوتاه از توابع شهرستان بوشهر به صورت محدود دیده شده و کارشناسان جهاد کشاورزی برای پیشگیری در قالب ۲ اکیپ هر روز منطقه و کانون آلودگی را مورد پایش و ردیابی قرار می دهند.
وی بیان کرد: در این ارتباط دستگاه های اجرایی شهرستان بوشهر نسبت به تامین خودرو برای حضور هر روز گروه های پایش و ردیابی با جهاد کشاورزی همکاری لازم را داشته باشند.
جمشیدی اضافه کرد: با توجه به اینکه آفت ملخ صحرایی مهاجم و نیازمند پایش و پیشگیری است همکاری همه دستگاه های اجرایی را می طلبد.
فرماندار بوشهر یادآور شد: شیوع آفت ملخ صحرایی علاوه بر بخش کشاورزی به بخش های دیگر نیز خسارت وارد می کند.
جمشیدی گفت: مسئولان ذیربط در باره ضرورت پوشش بیمه ای شناورها هیچ ملاحظه کاری و اغماضی برای مالکان شناورها نداشته باشند.
وی تاکید کرد: با توجه به حادثه خیز بودن استان بوشهر و اینکه حادثه خبر نمی کند انجام هرگونه اقدام پیشگیرانه در بخش های مختلف و جبران خسارت در صورت بروز حادثه ضروری است.
جمشیدی همچنین بر ضرورت ایجاد آمادگی در شهرستان برای پذیرایی از میهمانان نوروزی و رعایت قوانین و مقرارت برای پیشگیری از بروز هرگونه بی نظمی ضروری است.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: با توجه به مشاهده آفت ملخ صحرایی در برخی مناطق شهرستان انتظار می رود مردم در صورت مشاهده جمعیت ملخ های در حال پرواز به جهاد کشاورزی اطلاع دهند.
کبری توکلی افزود: هنوز جمعیت این آفت در شهرستان بوشهر در حد پایش و ردیابی است ولی باید برای پیشگیری از شیوع آن اقدام ها و پایش های مداوم انجام شود.

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

سرپرست فرمانداری طارم گفت: در حال حاضر 30 هزار هکتار از مزارع طارم درگیر آفت ملخ است. ستار صفری امروز در زنجان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در عرصه ...
گروه های مختلف برای مبارزه با آفت احتمالی ملخ صحرایی در چرام آماده شده اند. تاحی اصل فرماندار چرام، با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده وآمادگی برای مقابله با ...
معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به سمپاشی 350 هکتار در این استان برای مقابله با آفت ملخ دریایی، گفت: ملخ دریایی تاکنون در یک شهرستان در مرحله تهاجمی و در ...
ستاد نظارت و کنترل آفات عمومی کشاورزی در شهرستان بهمئی راه اندازی شد. رئیس جهاد کشاورزی بهمئی گفت: این جلسه در شرایط کنونی با محوریت ملخ صحرایی و سن گندم ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها