دوشنبه, ۰۵ فروردین ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, بوشهر  »   سم پاشی هزار هکتار زمین‌ کشاورزی برای مقابله با ملخ‌ها
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۵:۵۱

سم پاشی هزار هکتار زمین‌ کشاورزی برای مقابله با ملخ‌ها

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان بوشهر برای مقابله با ملخ‌های صحرایی سم پاشی شده و شرایط تحت کنترل است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان بوشهر برای مقابله با ملخ‌های صحرایی سم پاشی شده و شرایط تحت کنترل است.

خسرو عمرانی با اشاره به اینکه تاکنون بخشی از زمین‌های دشتستان، دشتی و تنگستان سم پاشی شده است افزود: در دیر نیز تعدادی ملخ صحرایی دیده شده که در حال بررسی وضعیت و روش مبارزه با آن هستیم.

وی شهرستان‌های دشتی، دشتستان و تنگستان را کانون مبارزه با ملخ‌ها عنوان کرد و ادامه داد: اکنون مبارزه با ملخ‌ها در اطراف شهر دلوار شهرستان تنگستان، روستای چاوشی شهرستان دشتی و روستای عیسوند شهرستان دشتستان صورت می‌گیرد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۳۵ گروه ردیاب کانون ملخ‌های صحرایی در استان، گفت: به علت بارندگی، سم پاشی از یکی دو روز گذشته متوقف شده است که با بهبود وضعیت آب و هوا مجدد مبارزه را آغاز خواهیم کرد.

عمرانی با اشاره به اینکه از دیروز چهار خودرو سم پاشی به ناوگان مبارزه زمینی با ملخ‌های صحرایی اضافه شده است، افزود: در اسفند مبارزات گسترده‌تری با ملخ‌ها انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: برای مبارزه زمینی با ملخ‌های صحرایی در هر هکتار ۲۵۰ سی سی و در سم پاشی هوایی ۱.۵ لیتر سم مصرف می‌شود و مشکلی در تامین سم مورد نیاز وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، از دامداران و زنبورداران استان خواست با توجه به تاثیر ۱۲روزه مواد موجود در سم‌های مصرفی بر روی گیاهان، از چرای دام و زنبور عسل در این مناطق خودداری کنند.

عمرانی از هم استانی‌ها نیز درخواست کرد، با دیدن کانون ملخ‌های صحرایی در اطرف محیط زندگی خود با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی، به گروه‌های ردیاب اطلاع دهند تا اقدام لازم برای نابودی این ملخ‌ها صورت گیرد.

خبرگزاری صدا و سیما

برچسب های گیاهپزشکی ایران

معاون سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، از سمپاشی 3 هزارو 500 هکتار از اراضی کشاورزی برای دفع آفت ملخ‌های بیابانی خبر داد. محمدقاسمی نژاد در رابطه با آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها ...
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون در سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی مناطق آلوده مبارزه با ملخ صحرایی انجام شده است. به گزارش "خبر گیاه پزشکی ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد که برای نخستین بار نقشه پراکنش آفت سن گندم و ملخ در اراضی کشاورزی این استان طراحی شد. کریم ذوالفقاری شامگاه دوشنبه در این باره ...
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: مبارزه با ملخ صحرایی از امروز/دوشنبه/ درسطح حدود هزار هکتار در شهرستان کنارک آغاز شد. غلامحسین تیموری اظهار داشت: با توجه ...