دوشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, بوشهر  »   سم پاشی هزار هکتار زمین‌ کشاورزی برای مقابله با ملخ‌ها
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۵:۵۱

سم پاشی هزار هکتار زمین‌ کشاورزی برای مقابله با ملخ‌ها

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان بوشهر برای مقابله با ملخ‌های صحرایی سم پاشی شده و شرایط تحت کنترل است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان بوشهر برای مقابله با ملخ‌های صحرایی سم پاشی شده و شرایط تحت کنترل است.

خسرو عمرانی با اشاره به اینکه تاکنون بخشی از زمین‌های دشتستان، دشتی و تنگستان سم پاشی شده است افزود: در دیر نیز تعدادی ملخ صحرایی دیده شده که در حال بررسی وضعیت و روش مبارزه با آن هستیم.

وی شهرستان‌های دشتی، دشتستان و تنگستان را کانون مبارزه با ملخ‌ها عنوان کرد و ادامه داد: اکنون مبارزه با ملخ‌ها در اطراف شهر دلوار شهرستان تنگستان، روستای چاوشی شهرستان دشتی و روستای عیسوند شهرستان دشتستان صورت می‌گیرد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۳۵ گروه ردیاب کانون ملخ‌های صحرایی در استان، گفت: به علت بارندگی، سم پاشی از یکی دو روز گذشته متوقف شده است که با بهبود وضعیت آب و هوا مجدد مبارزه را آغاز خواهیم کرد.

عمرانی با اشاره به اینکه از دیروز چهار خودرو سم پاشی به ناوگان مبارزه زمینی با ملخ‌های صحرایی اضافه شده است، افزود: در اسفند مبارزات گسترده‌تری با ملخ‌ها انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: برای مبارزه زمینی با ملخ‌های صحرایی در هر هکتار ۲۵۰ سی سی و در سم پاشی هوایی ۱.۵ لیتر سم مصرف می‌شود و مشکلی در تامین سم مورد نیاز وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، از دامداران و زنبورداران استان خواست با توجه به تاثیر ۱۲روزه مواد موجود در سم‌های مصرفی بر روی گیاهان، از چرای دام و زنبور عسل در این مناطق خودداری کنند.

عمرانی از هم استانی‌ها نیز درخواست کرد، با دیدن کانون ملخ‌های صحرایی در اطرف محیط زندگی خود با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی، به گروه‌های ردیاب اطلاع دهند تا اقدام لازم برای نابودی این ملخ‌ها صورت گیرد.

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی ۲۰ میلیارد تومان مصوب کرده و در صورت نیاز اعتبارات بیشتری تخصیص می‌یابد. عباس کشاورز روز ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: اکنون مبارزه با هجوم ملخ‌ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد. محمدتقی منوچهری با اشاره ...
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ازابتدای اسفند ماه جاری تاکنون ۷۵۰هکتار از زمین های کشاورزی پارسیان ازتوابع این استان به آفت ملخ صحرایی مهاجر آلوده شده است. مهدی ...
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم هفته آینده شاهد ریزش سنگین ملخ‌ها در مزارع خوزستان باشیم. محمد قاسمی‌نژاد با اشاره به مشاهده ملخ در برخی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها