شنبه, ۰۹ فروردین ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمان  »   پلمب کارگاه تولید سم غیر مجاز کشاورزی در زرند
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۱۶:۰۶

دادستان زرند خبر داد

پلمب کارگاه تولید سم غیر مجاز کشاورزی در زرند

دادستان عمومی و انقلاب زرند گفت: یک کارگاه تولید سم غیر مجاز کشاورزی در این شهرستان شناسایی و پلمب شد

دادستان عمومی و انقلاب زرند گفت: یک کارگاه تولید سم غیر مجاز کشاورزی در این شهرستان شناسایی و پلمب شد.

سیدمهدی قویدل امروز اظهار داشت: در پی اطلاعات رسیده مبنی بر کارگاه غیرمجاز با انجام اقدامات اطلاعاتی، با حضور یعقوب احمدی دادیار شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب و ماموران پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی، این کارگاه که دریک واحد مسکونی بود شناسایی و سه نفر از عوامل آن تحت تعقیب قرار گرفتند.

دادستان عمومی و انقلاب زرند افزود: در بازدید از این کارگاه، مقادیری سنگ و انواع مواد اولیه ساخت مواد شیمیایی غیرمجاز کشاورزی، مقدار ۲ هزار و ۵۳۰ لیتر روغن پارافین، ۳۰۰ لیتر ماده تونسیل، ۲۰۰ لیتر محلول ترکیبی و مقادیری سنگ معدنی و وسایل جانبی کشف و این منزل پلمب شد.

مدیر جهاد کشاورزی زرند نیز اظهار کرد: روغن‌های باغبانی (ولک) تقلبی موجب خشک شدن جوانه‌های درختان می‌شود، لذا برای جلوگیری از پخش هرگونه روغن ولک تقلبی و جلوگیری از سوء استفاده فرصت‌طلبان، به باغداران توصیهمی‌شود از عاملان مجاز فروش سموم که دارای پروانه معتبر هستند اقدام به خرید روغن ولک کنند.

علی زارعی تاکید کرد: روغن ولک نیز مانند سموم شیمیایی باید ویژگی‌هایی از جمله برچسب تائیدیه از سازمان حفظ نباتات و کد معتبر، درج تاریخ تولید و انقضاء و بسته‌بندی فاقد هر گونه شکستگی باشد.

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، گفت: به منظور مدیریت مطلوب باغات، رعایت چند نکته توسط باغداران در اواخر زمستان و بویژه در اسفند ماه بسیار حائز اهمیت است....
پسته یکی از محصولاتی است که اگرچه این روزها همه از قیمت سرسام‌آور آن نالانند اما از مزیت‌های نسبی کشور برای صادرات بشمار می‌آید و از جمله محصولات ارزآور ایران است. پسته سال ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها