جمعه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, گلستان  »   کشاورزان از قارچ‌کش در مزارع کلزا استفاده کنند
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۱۴:۵۵

رئیس اداره پنبه سازمان جهادکشاورزی گلستان:

کشاورزان از قارچ‌کش در مزارع کلزا استفاده کنند

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: کشاورزان استفاده از قارچ‌کش را در دستور کار خود قرار دهند تا از بروز بیماری در مزارع کلزا پیشگیری شود

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: کشاورزان استفاده از قارچ‌کش را در دستور کار خود قرار دهند تا از بروز بیماری در مزارع کلزا پیشگیری شود.

علی موسی‌خانی امروز در گرگان اظهار کرد: کشاورزان استفاده از قارچ‌کش را در اولویت کار خود قرار دهند تا در مزارع خود شاهد ظهور علائم بیماری‌زا نباشند.

وی درخصوص زراعت کلزا تصریح کرد: براساس الگوهای پیش‌یابی اداره‌کل هواشناسی استان گلستان انتظار داریم که تا پایان هفته جاری هوای صاف و مناسبی را در سطح استان گلستان شاهد باشیم و این فرصت بسیار خوبی است که کشاورزان مصرف قارچ‌کش را در مزارع کلزایی که وارد مرحله گلدهی شدند را در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان ابراز کرد: مصرف قارچ‌کش اینگونه نیست که کشاورز بیماری را در مزارع مشاهده کند و سپس اقدام به استفاده از قارچ‌کش کند در حقیقت استفاده از قارچ‌کش به منزله پیشگیری از بیماری در مزارع است و در صورتی که پیشگیری انجام نشود باید منتظر وقوع بیماری در مزارع باشیم.

موسی‌خانی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود رطوبت که در مزارع کلزا شاهد هستیم شرایط برای ایجاد بیماری‌ها در این مزارع وجود دارد کشاورزان باید فرصت را مغتنم شمرده و هرچه سریع‌تر اقدام به استفاده از قارچ‌کش در سطح مزارع خود کنند.

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها