شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, همدان  »   مبارزه با علف‌ های هرز در 100 هزار هکتار از اراضی زیر کشت همدان
۱۲ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۵:۲۵

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد:

مبارزه با علف‌ های هرز در ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت همدان

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان از مبارزه با علف‌های هرز در 100 هزار هکتار از اراضی زیر کشت استان در سال جاری خبر داد.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان از مبارزه با علف‌های هرز در ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی زیر کشت استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از فارس، منصور رضوانی‌جلال ظهر امروز در جلسه کمیسیون هماهنگی خرید تضمینی گندم استان همدان در همدان اظهار کرد: امسال ۸۰ هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت محصولات آبی رفته که در سال جاری بیش از ۶۸۸ هزار تن گندم و جو تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه برآورد خرید تضمینی گندم در سال جاری ۵۵۰ هزار تن است که نسبت به سال‌های گذشته خوشبختانه افزایش خرید وجود دارد، افزود: امسال در مرحله کاشت جهاد کشاورزی استان اقدامات گسترده‌ای در خصوص سن‌زدگی غلات انجام داده است.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: به‌ رغم تغییرات جوی در سال جاری و افزایش میزان بارندگی، امسال مبارزه با علف‌های هرز در ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی زیرکشت استان صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: امسال در دو مرحله مبارزه با سن مادر که از ابتدای سال جاری تا ۲۳ خردادماه به طول انجامید، مبارزه با سن‎زدگی در یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زیرکشت استان انجام شد.

رضوانی‌جلال با بیان اینکه با این اقدام، میزان سن‌زدگی غلات کاهش محسوسی پیدا می‌کند، در خصوص سن پوره در اراضی زیر کشت استان تصریح کرد: در ۲۴۸ هزار هکتار از اراضی مبارزه با سن پوره انجام شده که ۱۰۰ هزار هکتار نسبت به سال گذشته افزایش مبارزه با سن پوره گزارش شده است.

وی با بیان اینکه امسال با این سطح مبارزه با آفات، کیفیت گندم مطلوب و بهتر از سال‌های گذشته است، اظهار کرد: امسال برداشت گندم دیم و آبی در استان از ۲۵ خردادماه از همدان و فامنین آغاز شده و تا شهریورماه امسال نیز ادامه دارد.

رضوانی‌جلال یادآور شد: امسال برای برداشت غله چهار جلسه در ستاد تشکیل شده تا قیمت تمام شده گندم به دور از دست واسطه‌ها، با توافق به خود کشاورز پرداخت شود.

وی افزود: در حال حاضر یک‎هزار و ۲۰۰ کمباین (ماشین برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی) در استان وجود دارد که از این تعداد ۷۰۰ کمباین مهاجر و ۵۰۰ ماشین بومی است.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/qylDyP

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه مصرف بی رویه سم در کشور به حداقل رسیده است، گفت: به ازای هر کیلوگرم محصولی که در کشور تولید می‌شود حدود ۰.۳۵ گرم سم ...
ملخ‌ها دارند می‌آیند؛ پرشتاب، عظیم و به شدت گرسنه! اما آیا این نخستین‌بار است که شاهد هجوم ملخ‌ها به ایران هستیم؟ آیا یگانه راهِ مقابله با ملخ‌ها سمپاشی است؟ و آیا سمپاشی، ...
سمپاشی پیش بهاره موجب کاهش جمعیت آفات و افزایش تولید محصولات کشاورزی می‌شود. مدیر حفظ نباتات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با بیان این مطلب اظهار داشت: کشاورزان و ...
معاون آموزش مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی گلستان گفت: باور عمومی نبستا اشتباهی نسبت به مصرف سم در جامعه ما وجود دارد و کلا مصرف سم را مضر می دانند در حالی که ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها