جمعه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   افزایش جمعیت مگس میوه در خرداد ماه
۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۰:۴۹

افزایش جمعیت مگس میوه در خرداد ماه

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: به دلیل دمای مناسب که در فصل زمستان شاهد بودیم تاثیری در کاهش جمعیت آفت مگس میوه نداشتیم و به همین دلیل افزایش جمعیت را در فصل خرداد خواهیم داشت.

عبدالرحمن زاغی با اشاره به افزایش آفت مگس میوه از اواخر خردادماه در باغ‌های استان گفت: به دلیل دمای مناسب که در فصل زمستان شاهد بودیم تاثیری در کاهش جمعیت این آفت نداشتیم و به همین دلیل افزایش جمعیت را در فصل خرداد خواهیم داشت.

وی به باغداران هشدار داد میوه‌هایی که از اوایل فصل بر روی درخت مانده است را جمع‌آوری و دفن کنند.

زاغی ادامه داد: در برخی از باغات مشاهده می‌شود میوه‌هایی بر روی درخت مانده است که سبب ظهور بر روی نسل‌های بعدی جمعیت آفت مگس میوه می‌شود.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران افزود: در خصوص میوه والنسیا که رسیدگی آن از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه است باغداران باید تله‌های جلب‌کننده را در باغ نصب کنند تا از افزایش جمعیت مگس میوه مدیترانه‌ای جلوگیری شود.

این مسؤول اضافه کرد: اگر باغداران به هشدارهای جهاد کشاورزی توجه کنند می‌توانند از جمعیت این آفت بکاهند.

زاغی به جمعیت ملخ‌‌ها که یکی از تهدیدات در حوزه زیستی به شمار می‌آید اشاره کرد و ادامه داد: ملخ‌ها در مناطقی که شیبدار است و دسترسی به آب برای مبارزه با آن مشکل است مشاهده می‌شوند و باید اعتبار لازم برای تهیه سموم مصوب شود.

وی در حال حاضر شرایط اقلیمی استان را پرباران و با رطوبت بالا دانست و گفت: بیماری‌های زراعی در گندم مانند زنگ زرد و سفیدک سطحی را شاهد هستیم که در این راستا تاکنون یک هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع گندم مبارزه با زنگ زرد شد.

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات استان گلستان در خصوص اهمیت مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای اظهار داشت: آفت مگس میوه در استان گلستان این آفت طی سالهای اخیر (99-97) با افزایش جمعیت در ...
محققان مرکز تحقیقات کشاورزی هسته ای تحقیقات خود را از سال ۹۰ برای مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه ای از طریق عقیم سازی مگس های نر با استفاده از اشعه گاما آغاز ...
۵۴۰ هزار مگس میوه عقیم شده در ۴۰ هکتار از باغ‌های مرکبات شرکت زراعی دشت ناز ساری رها شدند. این پروژه با تلاش علمی متخصصان پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای کرج و ...
معاونت کنترل آفات سازمان حفظ نباتات در راستای توسعه کنترل بيولوژيک و غير شيميايی آفات، دومين مرحله وبينارهای آموزشی را برگزار می کند. با توجه به اهميت توليد محصول سالم ...
No Thoughts on افزایش جمعیت مگس میوه در خرداد ماه

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها