چهارشنبه, ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   ظرفیت کاربرد پهپاد در اراضی کشاورزی بزرگتر از حوزه های نظامی و امنیتی کشور است
۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۵:۳۵

ظرفیت کاربرد پهپاد در اراضی کشاورزی بزرگتر از حوزه های نظامی و امنیتی کشور است

ظرفیت کاربرد پهپاد در بخش کشاورزی با وجود حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون هکتار اراضی مناسب و مسطح بزرگتر از ظرفیت پهباد در حوزه های نظامی و امنیتی کشور است.

ظرفیت کاربرد پهپاد در بخش کشاورزی با وجود حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون هکتار اراضی مناسب و مسطح بزرگتر از ظرفیت پهباد در حوزه های نظامی و امنیتی کشور است.

به گزارش “خبر گیاه پزشکی ایران” به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دبیر کارگروه پهپادهای غیر نظامی کشور امروز یکشنبه در کارگروه توسعه کاربرد پهپادها در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی با اعلام این مطلب گفت: خلاء قانونی یکی از موانع پیشرفت فناوری های جدید در کشور است و ما نمی خواهیم پهبادها به سرنوشت برخی از فناوری های جدید در کشور دچار شود که از دیرباز شاهد آن بوده ایم.

دکتر حامد سعیدی افزود: در پنج سال اخیر به دلیل شیوع وسایل پرنده مرکز ساماندهی در تنظیم قوانینی در سازمان هواپیمایی کشور دستورالعمل های امنیتی و هماهنگی حریم های هوایی تلاش های زیادی کرده است و در سال ۹۶ دستورالعمل ۱۵ صفحه ای شورای امنیت کشور و سازمان هواپیمایی کشور ابلاغ شده است.

وی با بیان این که اکنون نزدیک به ۱۸ هزار کاربر پهپاد در کشور داریم، اظهار داشت: از این تعداد ۶۵۰۰ نفر گواهی نامه دریافت کردند و در حال حاضر ۲۲۵ واحد، موسسه و شرکت تایید شده امنیتی و تایید شده هواپیمایی برای ارایه خدمات پهباد داریم.

سعیدی افزود: از پهپادها می توان در ارایه خدمات در حوزه کشاورزی سمپاشی، معدن، نقشه برداری، امداد و نجات، فیلم برداری و سایر خدمات استفاده کرد.

وی گفت ایران مانند حوزه های پهپاد نظامی باید در زمینه پهپادهای غیر نظامی، کشاورزی و زیست محیطی پیشتاز شود.

دبیر کارگروه پهبادهای غیر نظامی کشور صرفه جویی در مصرف آب، زمان، عدم تخریب اراضی کشاورزی و افزایش راندمان تولید را از مزیت های کاربرد پهپاد در بخش کشاورزی عنوان کرد.

وی درعین حال خواستار یک کمیته در زیر گروه کارگروه توسعه کاربرد پهپادها در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی به منظور بررسی و نظارت بر نرخ پهپادها گواهی سلامت این دستگاه ها و رسیدگی به شکایات احتمالی از سوی کاربران این دستگاه ها شد.

مطالب مرتبط

دبیر کارگروه پهپادهای غیر نظامی کشور با اشاره به افزایش استفاده از پهپادهای غیرنظامی، از وجود ۱۷ هزار کاربر پهباد در کشور خبر داد. حامد سعیدی ظهر یکشنبه در همایش پهپادهای غیرنظامی در اردبیل افزود: در ...
مدیر مرکز ساماندهی پهبادهای غیرنظامی کشور گفت: 2 هزار و 500 خلبان پهباد در 85 دوره آموزشی پس از طی دوره های لازم و موفقیت در آزمون خلبانی دارای گواهینامه صلاحیت فنی شده اند. حامد سعیدی ...
رییس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: سال گذشته ۲۶.۵میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تحت عملیات مبارزه با آفات و علف های هرز، کنترل زراعی و مکانیکی و شبکه های مراقبه و پیش آگاهی قرار ...
استانداردسازی سموم کشاورزی و تسهیل در ثبت سموم کم خطر، کاهش تعرفه های سموم کم خطر و نیز تنظیم تعرفه ها در همایش یک روزه انتقال یافته های کاربردی و طرح ناظران گیاه ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها