چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   ملخ ها خسارتی به بخش کشاورزی وارد نکردند/ سم و آفت کش به مقدار کافی وجود دارد
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۲:۱۱

مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات:

ملخ ها خسارتی به بخش کشاورزی وارد نکردند/ سم و آفت کش به مقدار کافی وجود دارد

مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون بیش از ۱۲۵ هزارو ۵۲۴ هکتار مبارزه بر علیه آفات ملخ‌های صحرایی در ۶ استان صورت گرفته که با توجه به این حجم از مبارزه، هیچ خسارتی به مزارع و باغات کشاورزی وارد نشده است.

مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون بیش از ۱۲۵ هزارو ۵۲۴ هکتار مبارزه بر علیه آفات ملخ‌های صحرایی در ۶ استان صورت گرفته که با توجه به این حجم از مبارزه، هیچ خسارتی به مزارع و باغات کشاورزی وارد نشده است.

سید محمدرضا میر در خصوص آخرین وضعیت مقابله با ملخ‌های پرنده صحرایی بیان کرد: طبق آخرین آماری که توسط سازمان حفظ نباتات صورت گرفته، تاکنون بیش از ۱۲۵ هزارو ۵۲۴ هکتار مبارزه بر علیه آفات ملخ‌های صحرایی در ۶ استان صورت گرفته که با توجه به این حجم از مبارزه، هیچ خسارتی به مزارع و باغات کشاورزی وارد نشده است.

وی در ادامه افزود: به ترتیب استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، بوشهر، خوزستان و فارس دارای بیشترین حجم مبارزه با آفت ملخ بودند که استان هرمزگان با حجم ۴۱ هزارو ۶۳۰ هکتار در رتبه‌ی اول قرار دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات متذکر شد: سطح بسیار کمی از مبارزه نیز در کهکیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی طی دو روز گذشته انجام گرفت تا میزان خسارت این آفت به مزارع و باغات کشاورزی همچنان صفر باقی بماند.

میر با بیان اینکه نخستین ریزش دسته جات ملخ‌ها به مزارع کشور در تاریخ ۷ بهمن سال گذشته صورت گرفته ادامه داد: تا پایان روز گذشته تعداد این ریزش‌ها به ۱۲۶ دفعه رسیده است همچنین گفتنی است مبارزه‌ها در مکان‌هایی همچون سواحل و حاشیه خلیج فارس، بیشه زار‌ها و فضا‌های مرتعی صورت گرفته و به هیچ عنوان اجازه ورود این ملخ‌های پرنده صحرایی به مزارع و باغات داده نشده است.

وی در رابطه با روش زندگی این ملخ‌ها عنوان کرد: پس از فرود دسته جات ملخ‌های صحرایی به مکانی مناسب، در شرایط خاص آب و هوایی اقدام به جفت گیری و تخم ریزی می‌کنند و در اکثر نواحی کشور، شرایط مناسبی برای جفت گیری این ملخ‌ها وجود دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات در رابطه با تامین آفت کش‌ها و سم‌های مقابله با ملخ صحرایی گفت: هیچ مشکلی در کشور در این رابطه وجود ندارد و طبق بازدیدی که از سوی ریاست سازمان حفظ نباتات صورت گرفته، هم در کارخانه‌ها و هم در انبار‌ها این مواد به وفور وجود دارد.

میر خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود که فعالیت این ملخ‌ها تا اواسط تیر ماه سال جاری ادامه داشته باشد و پس از خنک شدن تقریبی هوا فعالیت آن‌ها تا اواخر سال جاری متوقف شود همچنین سازمان حفط نباتات و ستاد بحران آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت را دارند.

خبرگزاری میزان

مطالب مرتبط

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات بيان کرد: با توجه به انجام تخم ریزی دستجات ملخ‌های صحرایی ورودی به کشور، احتمال می‌رود اواخر فروردین با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی در مناطق ...
معاون سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: در سال زراعی جاری از ۱۵۳۵ نفر نخل آلوده به آفت وارداتی سوسک سرخرطومی خرما در چهار استان کشور، ۱۴۰۴ نفر نخل با انجام مبارزه تیمار ...
در بیش از 213 هزار هکتار از اراضی زیر کشت میزبان های مهم آفت کرم برگخوار پائیزه عملیات ردیابی آفت انجام شده و حضور این آفت در کشور ردیابی نشده است....
احتمال هجوم ملخ صحرایی در روزهای آینده به استان های جنوبی کشور بسیار زیاد است. به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، باتوجه به پیش بینی فائو و ...
No Thoughts on ملخ ها خسارتی به بخش کشاورزی وارد نکردند/ سم و آفت کش به مقدار کافی وجود دارد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها