سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹
»   اخبار, استان ها, مازندران  »   پایش 13 فروشگاه عرضه سموم نباتی در ساری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۹:۱۵

پایش ۱۳ فروشگاه عرضه سموم نباتی در ساری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: از ابتدای امسال تاکنون 13 فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان مورد رصد و پایش قرار گرفتند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان مورد رصد و پایش قرار گرفتند.
به گزارش “خبر گیاه پزشکی ایران” به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی،‌ اکیپی از کارشناسان صنعت و معدن و تجارت، شبکه بهداشت و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری در گشت مشترک به بازدید از فروشگاه های عرضه سموم نباتی این شهرستان می پردازند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری اظهار کرد: هدف از این پایش، نظارت بر توزیع سموم غیرمجاز، حذفی، تاریخ گذشته، قاچاق و کنترل عدم گرانفروشی بوده است.

این مسوول با بیان اینکه در این شهرستان ۱۷۸ فروشگاه عرضه سموم نباتی وجود دارد، افزود: از ابتدای امسال تاکنون، کارشناسان ۱۳ واحد فروش و عرضه سموم، کود و آفت کش ها را در سطح این شهرستان مورد پایش قرار دادند.

وی افزود: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

پورفلاح با بیان اینکه کارگزارن باید کودهای شیمیایی را با قیمت مصوب عرضه کنند و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد، تصریح کرد: در این پایش ها، یک نفر از فروشندگان متخلف به گرانفروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مطالب مرتبط

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: با توجه به کاهش بارندگی در سال زراعی جاری احتمال طغیان آفات سن و شته در محصول گندم وجود دارد. امیری گفت: جلسه هم ...
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان با صدور سه مجوز داروخانه گیاه زشکی دیگر در شهرستان های تیران و کرون، اصفهان و دهاقان، استان اصفهان در ...
مدیر جهاد کشاورزی جویبار گفت: متوسط مصرف آفت کش ها در این شهرستان کمتر از میانگین مصرف دنیا و کشور است که در حدود 4 دهم گرم به ازای هر کیلوگرم محصول است....
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تعامل کشاورزان با مراکز گیاهپزشکی مناسب نیست، گفت: این مطلب به اشتباه به اذهان خطور کرده که دریافت اطلاعات علمی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها