پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, استان ها, مازندران  »   پایش 13 فروشگاه عرضه سموم نباتی در ساری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۹:۱۵

پایش ۱۳ فروشگاه عرضه سموم نباتی در ساری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: از ابتدای امسال تاکنون 13 فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان مورد رصد و پایش قرار گرفتند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ فروشگاه سموم نباتی در این شهرستان مورد رصد و پایش قرار گرفتند.
به گزارش “خبر گیاه پزشکی ایران” به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی،‌ اکیپی از کارشناسان صنعت و معدن و تجارت، شبکه بهداشت و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری در گشت مشترک به بازدید از فروشگاه های عرضه سموم نباتی این شهرستان می پردازند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری اظهار کرد: هدف از این پایش، نظارت بر توزیع سموم غیرمجاز، حذفی، تاریخ گذشته، قاچاق و کنترل عدم گرانفروشی بوده است.

این مسوول با بیان اینکه در این شهرستان ۱۷۸ فروشگاه عرضه سموم نباتی وجود دارد، افزود: از ابتدای امسال تاکنون، کارشناسان ۱۳ واحد فروش و عرضه سموم، کود و آفت کش ها را در سطح این شهرستان مورد پایش قرار دادند.

وی افزود: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

پورفلاح با بیان اینکه کارگزارن باید کودهای شیمیایی را با قیمت مصوب عرضه کنند و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد، تصریح کرد: در این پایش ها، یک نفر از فروشندگان متخلف به گرانفروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مطالب مرتبط

تاکنون ۸۰ داروخانه گیاه پزشکی در استان فارس مجوز گرفته که از این لحاظ در کشور جایگاه نخست را از آن خود کرده است. رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و ...
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی از راه‌اندازی ۷۰ مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در استان خبر داد و گفت: ۵۰۰ داروخانه گیاه پزشکی در آذربایجان‌شرقی فعال است....
توزیع‌کنندگان و صاحبان فروشگاه مواد اولیه کشاورزی و باغبانی از سال 92 مجبورند برای اخذ پروانه صلاحیت فنی یا تحصیلات مهندسی کشاورزی داشته باشند و یا از فارغ التحصیلان دانشگاهی یک مهندس کشاورزی ...
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: با توجه به کاهش بارندگی در سال زراعی جاری احتمال طغیان آفات سن و شته در محصول گندم وجود دارد. امیری گفت: جلسه هم ...
No Thoughts on پایش ۱۳ فروشگاه عرضه سموم نباتی در ساری

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها