یکشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون در ۱۶۴ هزار هکتار انجام شده است
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۸:۴۴

مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون در ۱۶۴ هزار هکتار انجام شده است

در نشست شورای مدیریت بحران استان کرمان، تازه ترین اقدامات در زمینه مبارزه با آفت ملخ صحرایی بررسی و از اقدامات به موقع استان در این زمینه تقدیر شد.

در نشست شورای مدیریت بحران استان کرمان، تازه ترین اقدامات در زمینه مبارزه با آفت ملخ صحرایی بررسی و از اقدامات به موقع استان در این زمینه تقدیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در این نشست دکتر محمدرضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با تقدیر از برنامه ریزی خوب نهادهای ذی ربط در استان کرمان برای مبارزه با آفت ملخ گفت تاکنون ۱۶۴ هزار هکتار از اراضی کشور برای مبارزه با ملخ سمپاشی شده است که حدود ۲۵ درصد آن در استان کرمان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تقریبا دو میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با ملخ ها به استان کرمان اختصاص یافت گفت: جنوب استان کرمان یکی از کانون های تجمع ملخ های صحرایی است که از سه سال قبل این آفت در آنجا مشاهده و همزمان کار سمپاشی آغاز شده است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام اینکه احتمالا تا آخر تیرماه امسال باید با این آفت همچنان مبارزه کنیم گفت: پیش بینی ما مبارزه در سطح ۳۴۵ هزار هکتار از اراضی شش استان کشور است که ۸۸ هزار هکتار ان در استان کرمان قرار دارد.

در این نشست، استاندار کرمان هم گفت: گرچه حجم هجوم ملخ ها به استان کرمان زیاد بود اما با تلاش نهادهای مختلف خسارت زیادی وارد نشده است.

اقای فدایی افزود: قبل از تصویب و تخصیص اعتبارات از سوی کشور از خزانه استان اعتباری را در اختیار جهاد کشاورزی شمال و جنوب قرار دادیم تا کار سمپاشی به موقع آغاز شود.

استاندار کرمان همچنین گفت برای توسعه کار سمپاشی زمینی باید پنجاه دستگاه خودروی کمک دار تهیه شود که از امکانات سایر ادارات و نهادهای نظامی آن را تامین می کنیم.

برچسب های گیاهپزشکی ایران

سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور به ۶۵۳ هزار و ۴۳۲ هزار هکتار رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی‏، بر اساس ...
چشم هایم مثل دو ملخ، در پهنه دشت به این سو و آن سو جست می زند. از دیدن این همه ملخ متعجبم. زیر آفتاب تند خرداد ماهی دشت مغان ، ملخ ها ...
موج جدید هجوم ملخ‌های صحرایی از ابتدای تیرماه به کشور آغاز می‌شود. رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این مطلب گفت: بر اساس نقشه‌های فائو بیشترین هجوم ...
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بر اساس نقشه‌های فائو بیشترین هجوم دسته‌های جدید در استان‌های هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان است و این هجوم بسیار گسترده و وسیع است. محمد رضا درگاهی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها