پنجشنبه, ۰۶ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, بوشهر  »   ملخ ها مهمان ناخوانده خانه های مردم روستاهای گناوه شدند
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۹:۵۷

ملخ ها مهمان ناخوانده خانه های مردم روستاهای گناوه شدند

مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: وضعیت چندین روستا از جمله 'بهمنیاری' و 'تاجملکی' از لحاظ وفور ملخ های صحرایی بحرانی شده به گونه ای که دراین مناطق به منازل مردم وارد شده اند.


مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: وضعیت چندین روستا از جمله ‘بهمنیاری’ و ‘تاجملکی’ از لحاظ وفور ملخ های صحرایی بحرانی شده به گونه ای که دراین مناطق به منازل مردم وارد شده اند.
امان الله حیدری روز پنجشنبه افزود: به رغم اینکه مبارزه با پوره های ملخ بجد دردست اجراست اما شرایط ایجاب می کند که با همکاری مردم روند سمپاشی سرعت بیشتری بگیرد و در خود روستاها نیز انجام شود.
وی اظهارداشت: با تلاش نیروهای جهاد و کمک های ادارات و مردم ، ملخ ها در سطح مزارع و باغ ها کنترل شده اما هم اینک وارد چندین روستا شده اند.
وی گفت: باوجود اینکه ۱۸۰۰ هکتار از کانون های آلوده به پوره های ملخ در شهرستان گناوه شناسایی و سمپاشی شد، اما روند زاد و ولد آنها طوری است که پس از هر سمپاشی مجدد جایگرین می شوند.
مدیر جهادکشاورزی گناوه افزود: هم اینک بیشتر روستاهای شهرستان درگیر وجود پوره ها و ملخ های بالدار هستند که اگر مردم برای ازبین بردن آنها همکاری نکنند وضعیت بحرانی تر خواهد شد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از شهرستانهای درگیر از ملخ های صحرایی در کشور است.

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل ...
امسال شرایط مناسب آب و هوایی باعث حضور پرشمار مهمانان ناخوانده در استان سمنان شده است بحث هجوم ملخ در استان سمنان پدیده جدیدی نیست؛ امسال به دلیل شرایط مناسب ...
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی ۲۰ میلیارد تومان مصوب کرده و در صورت نیاز اعتبارات بیشتری تخصیص می‌یابد. عباس کشاورز روز ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: اکنون مبارزه با هجوم ملخ‌ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد. محمدتقی منوچهری با اشاره ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها