سه شنبه, ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, بوشهر  »   ملخ ها مهمان ناخوانده خانه های مردم روستاهای گناوه شدند
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۹:۵۷

ملخ ها مهمان ناخوانده خانه های مردم روستاهای گناوه شدند

مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: وضعیت چندین روستا از جمله 'بهمنیاری' و 'تاجملکی' از لحاظ وفور ملخ های صحرایی بحرانی شده به گونه ای که دراین مناطق به منازل مردم وارد شده اند.


مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: وضعیت چندین روستا از جمله ‘بهمنیاری’ و ‘تاجملکی’ از لحاظ وفور ملخ های صحرایی بحرانی شده به گونه ای که دراین مناطق به منازل مردم وارد شده اند.
امان الله حیدری روز پنجشنبه افزود: به رغم اینکه مبارزه با پوره های ملخ بجد دردست اجراست اما شرایط ایجاب می کند که با همکاری مردم روند سمپاشی سرعت بیشتری بگیرد و در خود روستاها نیز انجام شود.
وی اظهارداشت: با تلاش نیروهای جهاد و کمک های ادارات و مردم ، ملخ ها در سطح مزارع و باغ ها کنترل شده اما هم اینک وارد چندین روستا شده اند.
وی گفت: باوجود اینکه ۱۸۰۰ هکتار از کانون های آلوده به پوره های ملخ در شهرستان گناوه شناسایی و سمپاشی شد، اما روند زاد و ولد آنها طوری است که پس از هر سمپاشی مجدد جایگرین می شوند.
مدیر جهادکشاورزی گناوه افزود: هم اینک بیشتر روستاهای شهرستان درگیر وجود پوره ها و ملخ های بالدار هستند که اگر مردم برای ازبین بردن آنها همکاری نکنند وضعیت بحرانی تر خواهد شد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از شهرستانهای درگیر از ملخ های صحرایی در کشور است.

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از ورود مدیریت بحران به موضوع مبارزه با ملخ‌ها در ۱۰ استان کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، اسماعیل نجار درباره ورود ملخ‌ها به ...
کشاورزان کنیایی از ملخ‌های مهاجم به عنوان کود برای زمین‌های خود و غذا برای حیوانات خود استفاده می‌کنند. اگر چه ملخ‌های مهاجم خسارت‌های زیادی را برای کشاورزان به وجود می‌آورند، ...
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات بيان کرد: با توجه به انجام تخم ریزی دستجات ملخ‌های صحرایی ورودی به کشور، احتمال می‌رود اواخر فروردین با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی در مناطق ...
بشر همواره در طول تاریخ با ترس های بزرگی دست به گریبان بوده و این ترس ها موجب ایجاد خرافات و تصورات و اعتقادات خرافی بی شمار در گوشه و کنار جهان شده ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها