سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, فارس  »   آغاز عملیات سمپاشی علیه آفت زنجره خرما در جهرم
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۷:۱۳

آغاز عملیات سمپاشی علیه آفت زنجره خرما در جهرم

مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت: عملیات سمپاشی و مبارزه با آفت زنجره (شیره) درخت خرما در سطح ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت: عملیات سمپاشی و مبارزه با آفت زنجره (شیره) درخت خرما در سطح ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان آغاز شد.

محمدرضا شهابی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم بیان کرد: مقابله با جمعیت نسل اول آفت زنجره خرما در حد مبارره رسیده و عملیات سمپاشی در نخلستان‌های این منطقه آغاز شده است که تا پایان خرداد ماه امسال ادامه دارد.

وی تصریح کرد: شهرستان جهرم دارای ۶ هزار هکتار نخلستان خرما است.

محمد بهجو کارشناس مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان جهرم نیز ادامه داد: آفت زنجره خرما از آفات های مهم نخلستان‌ها بشمار می رود و دارای ۲ نسل بهاره و پاییزه است که باعث خسارت کمی و کیفی در محصول خرما می‌شود.

وی اضافه کرد: این آفت ضمن تغذیه شیره نباتی گیاه باعث ترشح عسلک بر روی درختان و محصول خرما می‌شود و در صورت طغیانی شدن، خسارت جبران ناپذیری به درختان خرما وارد می‌کند.

بهجو اظهار کرد: مبارزه با نسل اول این آفت که از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع شده تا پایان خرداد ماه امسال ادامه دارد و مقابله با نسل دوم این آفت پس از برداشت خرما انجام می‌شود.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

مـدیر کـل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زا سازمان حفظ نباتات کشور خلاصه ای از عملکرد و اقدامات این دفتر و حفظ نباتات اسـتانها را در سال 1399 تشرح کرد....
سازمان حفظ نباتات در راستای توسعه كنترل بیولوژیک و غیرشیمیایی آفات، وبینارهای آموزشی برگزار می كند. با توجه به اهميت توليد محصول سالم و با هدف توسعه کاربرد عوامل بيولوژيک ...
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: هم‌اکنون چند نوع آفت نخیلات و مرکبات استان بوشهر را تهدید می‌کند که آفت چوبخوار خرما مهمترین آن‌ها است و کشاورزان باید بیشتر مراقب آن ...
کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: آفت زنجره خرما یکی از مهم‌ترین آفات نخیلات است و در صورت مبارزه نکردن با این آفت، خسارت زیادی به محصول خرما وارد می‌شود.فرشته بهادران ...
No Thoughts on آغاز عملیات سمپاشی علیه آفت زنجره خرما در جهرم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها