دوشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, فارس  »   آغاز عملیات سمپاشی علیه آفت زنجره خرما در جهرم
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۷:۱۳

آغاز عملیات سمپاشی علیه آفت زنجره خرما در جهرم

مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت: عملیات سمپاشی و مبارزه با آفت زنجره (شیره) درخت خرما در سطح ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت: عملیات سمپاشی و مبارزه با آفت زنجره (شیره) درخت خرما در سطح ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان آغاز شد.

محمدرضا شهابی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم بیان کرد: مقابله با جمعیت نسل اول آفت زنجره خرما در حد مبارره رسیده و عملیات سمپاشی در نخلستان‌های این منطقه آغاز شده است که تا پایان خرداد ماه امسال ادامه دارد.

وی تصریح کرد: شهرستان جهرم دارای ۶ هزار هکتار نخلستان خرما است.

محمد بهجو کارشناس مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان جهرم نیز ادامه داد: آفت زنجره خرما از آفات های مهم نخلستان‌ها بشمار می رود و دارای ۲ نسل بهاره و پاییزه است که باعث خسارت کمی و کیفی در محصول خرما می‌شود.

وی اضافه کرد: این آفت ضمن تغذیه شیره نباتی گیاه باعث ترشح عسلک بر روی درختان و محصول خرما می‌شود و در صورت طغیانی شدن، خسارت جبران ناپذیری به درختان خرما وارد می‌کند.

بهجو اظهار کرد: مبارزه با نسل اول این آفت که از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع شده تا پایان خرداد ماه امسال ادامه دارد و مقابله با نسل دوم این آفت پس از برداشت خرما انجام می‌شود.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

عملیات مبارزه با آفت نخل های خرما در سطح 350 هکتار از نخلستان های شهرستان کویری خور و بیابانک در شرق استان اصفهان انجام شد. مدیر اداره جهاد کشاورزی خور و بیابانک روز یکشنبه  گفت: آفت ...
    موضوع سخنرانی: بررسی اقتصادی روش های مختلف کنترل زنجرک خرما و نقش سازه های اقتصادی - اجتماعی موثر درمدیریت آن سخنران: دکتر مجید حسنی مقدم تاریخ: سه شنبه 2 شهریور ماه 1395 زمان: ساعت 10 صبح مکان: موسسه تحقیقات ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها