چهارشنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, تهران  »   هجوم ملخ به اراضی کشاورزی قرچک صحت ندارد
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۳۳

هجوم ملخ به اراضی کشاورزی قرچک صحت ندارد

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک در واکنش به شایعه هجوم ملخ‌ها در اراضی کشاورزی این شهرستان گفت: هجوم ملخ‌ها در قرچک صحت ندارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک در واکنش به شایعه هجوم ملخ‌ها در اراضی کشاورزی این شهرستان گفت: هجوم ملخ‌ها در قرچک صحت ندارد.

علی‌محمد حسینی با اشاره به رؤیت تعداد زیادی ملخ از ساعات انتهایی جمعه شب در مناطق مختلف شهرستان‌های پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا اظهار داشت: تاکنون از هجوم ملخ‌ها در شهرستان قرچک گزارشی اعلام نشده است و هجوم ملخ در قرچک صحت ندارد.

وی با اشاره به ملخ‌های صحرایی در جنوب کشور بیان کرد: ملخ‌هایی که در شهرستان قرچک وجود دارد ملخ‌های بومی است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی قرچک افزود: ملخ‌های بومی که وجود دارد، تعداد آن‌ها بسیار کم است و نمی‌تواند آفتی برای مزارع کشاورزی باشد و از اینرو کشاورزان نگران محصولات خود نباشند.

حسینی تأکید کرد: در صورت تشخیص کارشناسان جهاد کشاورزی اقدامات لازم برای مبارزه با ملخ‌ها صورت می‌گیرد و با سم‌پاشی و اقدامات اولیه می‌توان با آفت‌ها مبارزه کرد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان و متخصصان جهاد کشاورزی در حال آماده‌باش هستند و در صورت رؤیت مورد خاص اقدامات اولیه را انجام خواهند داد.

خبرگزاری تسنیم

برچسب های گیاهپزشکی ایران

از چند ماه گذشته هجوم آفت غیربومی ملخ صحرایی به استان‌های جنوبی کشور به عنوان یک تهدید جدی موجب آغاز مراحل مختلف مبارزه با آن در قالب امواج عملیاتی شده است....
هجوم دوباره ملخ های به اراضی پارس آباد مغان موجب نگرانی کشاورزان منطقه شده است. تا به امروز در 22هزار هکتار از مراتع و مزارع شهرستان پارس آباد عملیات کانون کوبی انجام ...
مدیر جهاد کشاورزی آمل از آغاز مبارزه شیمیایی با آفت ملخ در 700 هکتار از مراتع لاریجان این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سید حسین اسلامی با اشاره ...
هجوم ملخ ها در قم طی چند روز اخیر موجب نارضایتی مردم در شهر قم شده است که این امر موجب شد که جهاد کشاورزی استان در مناطقی که تراکم بیشتری وجود داشت ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها