جمعه, ۰۷ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, تهران  »   هجوم ملخ به اراضی کشاورزی قرچک صحت ندارد
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۳۳

هجوم ملخ به اراضی کشاورزی قرچک صحت ندارد

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک در واکنش به شایعه هجوم ملخ‌ها در اراضی کشاورزی این شهرستان گفت: هجوم ملخ‌ها در قرچک صحت ندارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک در واکنش به شایعه هجوم ملخ‌ها در اراضی کشاورزی این شهرستان گفت: هجوم ملخ‌ها در قرچک صحت ندارد.

علی‌محمد حسینی با اشاره به رؤیت تعداد زیادی ملخ از ساعات انتهایی جمعه شب در مناطق مختلف شهرستان‌های پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا اظهار داشت: تاکنون از هجوم ملخ‌ها در شهرستان قرچک گزارشی اعلام نشده است و هجوم ملخ در قرچک صحت ندارد.

وی با اشاره به ملخ‌های صحرایی در جنوب کشور بیان کرد: ملخ‌هایی که در شهرستان قرچک وجود دارد ملخ‌های بومی است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی قرچک افزود: ملخ‌های بومی که وجود دارد، تعداد آن‌ها بسیار کم است و نمی‌تواند آفتی برای مزارع کشاورزی باشد و از اینرو کشاورزان نگران محصولات خود نباشند.

حسینی تأکید کرد: در صورت تشخیص کارشناسان جهاد کشاورزی اقدامات لازم برای مبارزه با ملخ‌ها صورت می‌گیرد و با سم‌پاشی و اقدامات اولیه می‌توان با آفت‌ها مبارزه کرد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان و متخصصان جهاد کشاورزی در حال آماده‌باش هستند و در صورت رؤیت مورد خاص اقدامات اولیه را انجام خواهند داد.

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل ...
امسال شرایط مناسب آب و هوایی باعث حضور پرشمار مهمانان ناخوانده در استان سمنان شده است بحث هجوم ملخ در استان سمنان پدیده جدیدی نیست؛ امسال به دلیل شرایط مناسب ...
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی ۲۰ میلیارد تومان مصوب کرده و در صورت نیاز اعتبارات بیشتری تخصیص می‌یابد. عباس کشاورز روز ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: اکنون مبارزه با هجوم ملخ‌ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد. محمدتقی منوچهری با اشاره ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها