سه شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   رهاسازی 25 هزار عدد تریکوکارت در شالیزارهای میاندورود
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۳:۲۱

رهاسازی ۲۵ هزار عدد تریکوکارت در شالیزارهای میاندورود

مدیر جهادکشاورزی میاندورود از رهاسازی 25 هزار عدد تریکوکارت در 250 هکتار از شالیزارهای این شهرستان در مرحله نخست خبر داد.

مدیر جهادکشاورزی میاندورود از رهاسازی ۲۵ هزار عدد تریکوکارت در ۲۵۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان در مرحله نخست خبر داد.
به گزارش “خبر گیاه پزشکی ایران” به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سیدشبر موسوی گفت: مرحله اول رهاسازی ۲۵ هزار عدد تریکوکارت در ۲۵۰ هکتار از شالیزارهای شهرستان میاندورود شروع شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود ادامه داد: پیش بینی می شود امسال مبارزه بیولوژیک با استفاده از ۸۰ هزار عدد تریکوکارت در ۸۰۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان انجام شود.

وی بیان کرد: مبارزه بیولوژیک در زمین‌های شالیزاری با استفاده از حشرات مفید برای کاهش سموم کشاورزی و تولید محصولات سالم و ارگانیک همه ساله در دستورکار جهاد کشاورزی است و با همکاری کارشناسان این مدیریت و شرکت‌های مربوطه انجام می شود.

این مقام مسوول تصریح کرد: برای افزایش دانش و اطلاعات کشاورزان و آگاه سازی برای استفاده بهینه از کود و سم و مبارزه بیولوژیک در شالیزارها، جهاد کشاورزی این شهرستان تاکنون ۱۴ دوره آموزشی برای شالیکاران در روستاها برگزار کرده است.

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: مبارزه بیولوژیکی با آفت‌ها ۷۵ درصد هزینه‌های کنترل آفت ها را کاهش می‌دهد. کیانوش حق نما گفت: هر ساله بر اساس تامین اعتباری ...
مبارزه بیولوژیک با کرم ساقه خوار برنج در شالیزار‌های گیلان آغاز شد. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: مبارزه بیولوژیک با کرم ساقه خوار برنج برای نخستین ...
مبارزه بیولوژیکی با استفاده از زنبور تریکوگراما علیه کرم ساقه خوار برنج در شالیزارهای مازندران در یک دهه اخیر همواره مورد تاکید مسوولان سازمان جهاد کشاورزی بوده اما چرا هنوز کشاورزان به کارآمدی ...
کشاورزان خراسان جنوبی تا 26 اردیبهشت مهلت دارند برای استفاده از خدمات مبارزه بیولوژیک با آفت کرم گلوگاه انار ثبت نام کنند. مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان گفت : ...

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها