دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کهگیلویه و بویراحمد  »   معرفی فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ های مهاجر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۴۹

معرفی فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ های مهاجر

فرماندار گچساران به عنوان فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ‌های مهاجر معرفی شد.

فرماندار گچساران به عنوان فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ‌های مهاجر معرفی شد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست فرمانداران معرفی فرمانده قرار گاه مبارزه با آفت ملخ های مهاجرشهرستان‌های دیلم، گناوه ،بهبهان، باشت و گچساران در دوگنبدان گفت: با توجه به اینکه ملخ‌های مهاجر از مسیر شهرستان گچساران وارد استان شده اند برای هماهنگی مبارزه با این آفت فرمانداری گچساران به عنوان مقر فرماندهی قرار گاه مبارزه با آفت ملخ‌ها در استان تعیین شد.
عزیز فیلی افزود: این آفت یک پدیده ملی است و مبارزه با آن نیازمند عزم ملی و استانی است.
وی گفت:همه امکانات استان برای مقابله با این آفت بسیج شده است و فعالیت‌ها زیر نظر فرمانداری گچساران اجرا می‌شود.
معاون عمرانی استاندر ادامه داد: سه میلیارد ریال اعتبار به منظور مقابله با ملخ‌های مهاجر توسط شورای هماهنگی مدیریت بحران اختصاص یافت.
فیلی ادامه داد: از این رقم تاکنون ۲ میلیارد ریال به سازمان جهاد کشاورزی استان پرداخت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم گفت: تاکنون ۴۰ هزار هکتار ازمراتع و زمین‌های کشاورزی استان برای مبارزه با ملخ‌های مهاجر پایش شده است.
الیاس تاج الدینی افزود: مبارزه با آفت ملخ تاکنون در سه هزار هکتار از مراتع استان در مناطق بی بی حکیمه ۱ و ۲ و دشت آهوباز گچساران انجام شده است.
وی گفت: در هر یک از مناطق آلوده ۶ گروه متشکل از ۱۵ تا ۲۰ نفر در حال اجرای عملیات پایش و سمپاشی هستند.
تاج الدینی ادامه داد: بیش از ۶ خودرو سمپاش به مبارزه با ملخ‌های مهاجر اختصاص داده شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: به علت حساسیت کار سمپاشی در مناطق آلوده در سه مرحله و با استفاده از سم پاش‌های موتوری تراکتوری و پشتی در حال انجام است.
سرپرست فرمانداری گچساران نیز گفت:همه امکانات لازم برای مبارزه با آفت ملخ‌ها باید در گچساران مستقر تا کار مبارزه به خوبی انجام شود.
خوانپایه با بیان اینکه اگر ملخ‌ها وارد مزارع و باغات شوند کار مبارزه با آن‌ها سخت می شود، افزود: با توجه به وجود باغات در دیگر شهرستان‌ها و مناطق سردسیری استان باید تلاش شود این ملخ‌ها در مراتع گچساران از بین برود و اجازه ندهیم وارد باغات و مزارع شوند.
وی گفت:با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن مناطق آلوده استان کار سمپاشی با هواپیما امکانپذیر نسیت و باید به صورت دستی انجام شود.
ملخ‌های مهاجر از بهمن سال گذشته از کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس وارد کشور شده و تاکنون مراتع ۸ استان را آلوده کرده اند.

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

رییس سازمان مدیریت بحران کشور از ورود مدیریت بحران به موضوع مبارزه با ملخ‌ها در ۱۰ استان کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، اسماعیل نجار درباره ورود ملخ‌ها به ...
کشاورزان کنیایی از ملخ‌های مهاجم به عنوان کود برای زمین‌های خود و غذا برای حیوانات خود استفاده می‌کنند. اگر چه ملخ‌های مهاجم خسارت‌های زیادی را برای کشاورزان به وجود می‌آورند، ...
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات بيان کرد: با توجه به انجام تخم ریزی دستجات ملخ‌های صحرایی ورودی به کشور، احتمال می‌رود اواخر فروردین با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی در مناطق ...
بشر همواره در طول تاریخ با ترس های بزرگی دست به گریبان بوده و این ترس ها موجب ایجاد خرافات و تصورات و اعتقادات خرافی بی شمار در گوشه و کنار جهان شده ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها