چهارشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کهگیلویه و بویراحمد  »   معرفی فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ های مهاجر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۴۹

معرفی فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ های مهاجر

فرماندار گچساران به عنوان فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ‌های مهاجر معرفی شد.

فرماندار گچساران به عنوان فرمانده قرارگاه مبارزه با آفت ملخ‌های مهاجر معرفی شد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست فرمانداران معرفی فرمانده قرار گاه مبارزه با آفت ملخ های مهاجرشهرستان‌های دیلم، گناوه ،بهبهان، باشت و گچساران در دوگنبدان گفت: با توجه به اینکه ملخ‌های مهاجر از مسیر شهرستان گچساران وارد استان شده اند برای هماهنگی مبارزه با این آفت فرمانداری گچساران به عنوان مقر فرماندهی قرار گاه مبارزه با آفت ملخ‌ها در استان تعیین شد.
عزیز فیلی افزود: این آفت یک پدیده ملی است و مبارزه با آن نیازمند عزم ملی و استانی است.
وی گفت:همه امکانات استان برای مقابله با این آفت بسیج شده است و فعالیت‌ها زیر نظر فرمانداری گچساران اجرا می‌شود.
معاون عمرانی استاندر ادامه داد: سه میلیارد ریال اعتبار به منظور مقابله با ملخ‌های مهاجر توسط شورای هماهنگی مدیریت بحران اختصاص یافت.
فیلی ادامه داد: از این رقم تاکنون ۲ میلیارد ریال به سازمان جهاد کشاورزی استان پرداخت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هم گفت: تاکنون ۴۰ هزار هکتار ازمراتع و زمین‌های کشاورزی استان برای مبارزه با ملخ‌های مهاجر پایش شده است.
الیاس تاج الدینی افزود: مبارزه با آفت ملخ تاکنون در سه هزار هکتار از مراتع استان در مناطق بی بی حکیمه ۱ و ۲ و دشت آهوباز گچساران انجام شده است.
وی گفت: در هر یک از مناطق آلوده ۶ گروه متشکل از ۱۵ تا ۲۰ نفر در حال اجرای عملیات پایش و سمپاشی هستند.
تاج الدینی ادامه داد: بیش از ۶ خودرو سمپاش به مبارزه با ملخ‌های مهاجر اختصاص داده شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: به علت حساسیت کار سمپاشی در مناطق آلوده در سه مرحله و با استفاده از سم پاش‌های موتوری تراکتوری و پشتی در حال انجام است.
سرپرست فرمانداری گچساران نیز گفت:همه امکانات لازم برای مبارزه با آفت ملخ‌ها باید در گچساران مستقر تا کار مبارزه به خوبی انجام شود.
خوانپایه با بیان اینکه اگر ملخ‌ها وارد مزارع و باغات شوند کار مبارزه با آن‌ها سخت می شود، افزود: با توجه به وجود باغات در دیگر شهرستان‌ها و مناطق سردسیری استان باید تلاش شود این ملخ‌ها در مراتع گچساران از بین برود و اجازه ندهیم وارد باغات و مزارع شوند.
وی گفت:با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن مناطق آلوده استان کار سمپاشی با هواپیما امکانپذیر نسیت و باید به صورت دستی انجام شود.
ملخ‌های مهاجر از بهمن سال گذشته از کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس وارد کشور شده و تاکنون مراتع ۸ استان را آلوده کرده اند.

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی ۲۰ میلیارد تومان مصوب کرده و در صورت نیاز اعتبارات بیشتری تخصیص می‌یابد. عباس کشاورز روز ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر عنوان کرد: اکنون مبارزه با هجوم ملخ‌ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد. محمدتقی منوچهری با اشاره ...
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ازابتدای اسفند ماه جاری تاکنون ۷۵۰هکتار از زمین های کشاورزی پارسیان ازتوابع این استان به آفت ملخ صحرایی مهاجر آلوده شده است. مهدی ...
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم هفته آینده شاهد ریزش سنگین ملخ‌ها در مزارع خوزستان باشیم. محمد قاسمی‌نژاد با اشاره به مشاهده ملخ در برخی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها