چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, تهران  »   محصولات کشاورزی استان تهران کد ۱۸ رقمی سلامت دریافت می‌کنند
۱ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۴۵

محصولات کشاورزی استان تهران کد ۱۸ رقمی سلامت دریافت می‌کنند

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: جهت برآورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: جهت برآورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود.

کریم ذوالفقاری امروز در جلسه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به میزان تولید محصولات زراعی و دامی در استان تهران اظهار داشت: ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصولات دامی، زراعی و باغی در استان تهران تولید می‌شود.

وی افزود: ۱۲ درصد شیرخام و ۱۷ درصد تخم‌مرغ کشور در استان تهران تولید می‌شود و متولی رعایت بهداشت محصولات دامی و پروتئینی سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت و متولی رعایت بهداشت محصولات زراعی سازمان حفظ نباتات و وزارت بهداشت و درمان است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به طرح ارتقا سلامت ۸ محصول پرمصرف بیان کرد: غیر از وظایف مستمر برای ارتقا شاخص‌های بهداشتی در بخش کشاورزی، مصوبه شورای سلامت در زمینه ارتقا سلامت ۸ محصول پرمصرف که ۵ محصول در استان تهران به صورت انبوه تولید می‌شود را در دستور کار داریم.

ذوالفقاری گفت: جهت برآورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود که این کد در ۲۲ کشور دنیا از مقبولیت برخوردار است و با هدف صادرات‌محور کردن تولیدات اجرایی می‌شود.

وی عنوان کرد: از اردیبهشت‌ماه ۹۷ اعطای گواهی بهداشت به محصولات شروع شده تا محصولات گواهی شده وارد بازار شود که بقایای سموم آن از حد مجاز پایین‌تر باشد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران در پایان با اشاره به ممنوعیت کشت سبزی و صیفی‌جات با آب آلوده خاطرنشان کرد: در مورد کشت سبزی و صیفی‌جات نیز ۵۰ هکتار که در استان تهران با آب فاضلاب آبیاری می‌شد معدوم شدند.

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی گلستان گفت: این تصور ذهنی نادرست برخی کشاورزان که تنها راه کنترل آفات و بیماری‌های باغات و مزارع استفاده از سموم شیمیایی است، مسلماً عواقب ناگواری به ...
با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، رئیس دانشگاه جیرفت، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی جنوب کرمان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و نماینده بانک رفاه از پوستر همایش ملی کشاورزی و ...
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات گفت: با تلاش همکاران سازمان حفظ نباتات و مـدیریت حفظ نباتات اســتان ها و بهره گیری از توان کلینیک های گیاهپزشـکی، سال اول اعتبارسـنجی مدل پیش آگاهی ...
کمیته مدیریت مرکبات (CGC) اسپانیا به علت کشف بقایای غیرمجاز آفت کش ها از اتحادیه اروپا در خواست کرد تا واردات مرکبات از ترکیه را متوقف کند. بازرسان اسپانیایی تایید ...
No Thoughts on محصولات کشاورزی استان تهران کد ۱۸ رقمی سلامت دریافت می‌کنند

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها