شنبه, ۰۳ آبان ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, تهران  »   محصولات کشاورزی استان تهران کد ۱۸ رقمی سلامت دریافت می‌کنند
۱ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۴۵

محصولات کشاورزی استان تهران کد ۱۸ رقمی سلامت دریافت می‌کنند

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: جهت برآورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: جهت برآورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود.

کریم ذوالفقاری امروز در جلسه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به میزان تولید محصولات زراعی و دامی در استان تهران اظهار داشت: ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصولات دامی، زراعی و باغی در استان تهران تولید می‌شود.

وی افزود: ۱۲ درصد شیرخام و ۱۷ درصد تخم‌مرغ کشور در استان تهران تولید می‌شود و متولی رعایت بهداشت محصولات دامی و پروتئینی سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت و متولی رعایت بهداشت محصولات زراعی سازمان حفظ نباتات و وزارت بهداشت و درمان است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به طرح ارتقا سلامت ۸ محصول پرمصرف بیان کرد: غیر از وظایف مستمر برای ارتقا شاخص‌های بهداشتی در بخش کشاورزی، مصوبه شورای سلامت در زمینه ارتقا سلامت ۸ محصول پرمصرف که ۵ محصول در استان تهران به صورت انبوه تولید می‌شود را در دستور کار داریم.

ذوالفقاری گفت: جهت برآورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود که این کد در ۲۲ کشور دنیا از مقبولیت برخوردار است و با هدف صادرات‌محور کردن تولیدات اجرایی می‌شود.

وی عنوان کرد: از اردیبهشت‌ماه ۹۷ اعطای گواهی بهداشت به محصولات شروع شده تا محصولات گواهی شده وارد بازار شود که بقایای سموم آن از حد مجاز پایین‌تر باشد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران در پایان با اشاره به ممنوعیت کشت سبزی و صیفی‌جات با آب آلوده خاطرنشان کرد: در مورد کشت سبزی و صیفی‌جات نیز ۵۰ هکتار که در استان تهران با آب فاضلاب آبیاری می‌شد معدوم شدند.

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

یافته های یک پژوهش نشان می دهد شست‌وشو، پوست‌گیری و نگه‌داری در یخچال، سموم باقی‌مانده در خیار گلخانه‌ای را کم می‌کند و تاثیر پوست‌گیری در از بین بردن سموم از دیگر روش‌ها بیشتر ...
مدیرکل استاندارد یزد گفت: امسال با صدور پنج مورد مجوز برای محصولات سالم در مجموعه بخش کشاورزی استان در مجموع تعداد گواهی‌های صادره به ۱۱ مورد رسید.مدیر کل اداره استاندارد استان یزد از ...
رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهادکشاورزی استان گفت: متقاضیان تولید محصولات گواهی شده در سامانه «صدور نشان حد مجاز آلاینده‌ها» ثبت‌نام کنند. سهیل نصرتی با ...
دهه هاي اخير ، روشهای کنترل طبیعی آفات ،جای سموم مضر کشاورزی را گرفته است. طبق استاندارد های جهانی، امروزه در دنیای کشاورزی مدرن دیگر جایی برای سموم زراعی وجود ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها