چهارشنبه, ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, دسته‌بندی نشده, فارس  »   مقابله با هجوم ملخ ها نیازمند کمک تشکل‌های کشاورزی
۳ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۹:۵۰

مقابله با هجوم ملخ ها نیازمند کمک تشکل‌های کشاورزی

جهاد کشاورزی فارس از تشکل‌های کشاورزی، نظام صنفی و خانه کشاورز استان خواست برای مقابله با هجوم ملخ های بالدار به این سازمان کمک کنند.


جهاد کشاورزی فارس از تشکل‌های کشاورزی، نظام صنفی و خانه کشاورز استان خواست برای مقابله با هجوم ملخ های بالدار به این سازمان کمک کنند.

روابط عمومی سازمان‌جهاد کشاورزی استان فارس با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: در چند روز اخیر ملخ بالدار با جمعیت فوق العاده زیاد به استان هجوم آورده و در مناطق صعب العبور و در حجم انبوه به ویژه در شهرستان‌های ممسنی، گراش و کازرون استقرار پیدا کرده است.
در این اطلاعیه آمده است: محدودیت منابع و امکانات دولتی سبب شده که مبارزه صرفا با تکیه بر امکانات و منابع دولتی، نتیجه دلخواه کنترل کامل ملخ در مناطق آلوده و کانون کوبی به منظور جلوگیری از استقرار آفت در استان و کشور و در زمان مناسب حاصل نشود.
با توجه به اینکه ممکن است این آفت به مزارع و باغ‌های استان آسیب وارد کند، از تشکل‌های کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی و خانه کشاورز استان خواسته می شود در شرایط حاضر که اوج طغیان آفت است از تمام توان خود برای تهیه امکانات مورد نیاز ازجمله تهیه سمپاش، تراکتور، تانکر سمپاش و نیروی کارگر برای مبارزه با آفت، این سازمان را یاری کنند.

هجوم ملخ های دریایی به استان‌های جنوبی کشور و ۷ شهرستان همجوار استان فارس با استان‌های بوشهر و هرمزگان از نیمه اول بهمن سال ۹۷ آغاز و تاکنون ادامه داشته است.
عملیات مبارزه علیه آفت در بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از مناطق آلوده به آفت در شهرستان‌های جنوبی استان انجام شده و خوشبختانه تاکنون خسارتی به باغ‌ها و مزارع استان وارد نشده است.

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات بيان کرد: با توجه به انجام تخم ریزی دستجات ملخ‌های صحرایی ورودی به کشور، احتمال می‌رود اواخر فروردین با توجه به خشک بودن پوشش گیاهی در مناطق ...
بشر همواره در طول تاریخ با ترس های بزرگی دست به گریبان بوده و این ترس ها موجب ایجاد خرافات و تصورات و اعتقادات خرافی بی شمار در گوشه و کنار جهان شده ...
۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل ...
امسال شرایط مناسب آب و هوایی باعث حضور پرشمار مهمانان ناخوانده در استان سمنان شده است بحث هجوم ملخ در استان سمنان پدیده جدیدی نیست؛ امسال به دلیل شرایط مناسب ...
No Thoughts on مقابله با هجوم ملخ ها نیازمند کمک تشکل‌های کشاورزی

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها