شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مرکزی  »   هجوم ملخ ها به زرندیه (ساوه) نگران کننده نیست
۳ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۶:۲۰

هجوم ملخ ها به زرندیه (ساوه) نگران کننده نیست

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرندیه گفت: درخصوص هجوم ملخ ها که از شب گذشته در مناطقی از شهرستان زرندیه بوقوع پیوسته است جای نگرانی نیست.

احمد قره بیگلو در این باره اظهار کرد: کانون ملخ هایی که هم اکنون به شهرستان زرندیه هجوم آوردند عمدتا مراتع هستند و به دلیل اینکه از حالت پوره خارج شده و بالغ و بالدار شده اند و به حالت پروازی درآمده اند و در شرایط کنونی به باغات و مزارع خسارت وارد نمی کنند. بیشتر اثر روانی ناشی از حضور آنها را به دلیل جابجایی از شهری به شهر دیگر شاهد هستیم.

وی بیان کرد: پایش هایی که در مناطق مختلف شهرستان بعمل آمده نشان می دهد، نیاز به مبارزه نبوده و حضور ملخ ها در شهرستان به صورت مستمر پایش و رصد می شود. چنانچه نیاز به سمپاشی باشد به اندازه کافی سموم در سطح شهرستان وجود دارد و کار مبارزه با ملخ ها از طریق سمپاشی صورت خواهد گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی افزود: بیشترین آسیب ظهور ملخ ها در حالت پوره بودن است که در سطح وسیعی از اراضی و باغات خسارت وارد می کنند اما ملخ هایی که هم اکنون در بخش هایی از زرندیه و ساوه حضور دارند از حالت پوره درآمده و بالغ و بالدار شده اند و به صورت پروازی درآمدند که جای نگرانی نیست.

وی با تاکید بر اینکه در صورت افزایش جمعیت ملخ‌ها، تجهیزات، ادوات و سموم کافی برای مقابله با آنها وجود دارد، افزود: در حال حاضر ریزش ملخ‌ها عمدتا در نواحی منابع طبیعی قرار داشته و کمتر به مزارع و باغات هجوم آورده‌اند.

قره بیگلو افزود: بیشترین تراکنش ملخ هایی که هم اکنون در این شهرستان حضور دارند شبها بوده و بیشتر در نقاطی که پرنور هستند به پرواز در می آیند.

وی در خصوص مدت زمان حضور ملخ ها در این شهرستان گفت: معمولا ملخ ها از نیمه خردادماه ظهور پیدا کرده و به مدت دو هفته در منطقه حضور دارند اما در سالجاری به دلیل تغییرات نسبی شرایط آب و هوایی، کمی زودتر به این منطقه هجوم آورده اند.

ملخ ساوه
خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

بشر همواره در طول تاریخ با ترس های بزرگی دست به گریبان بوده و این ترس ها موجب ایجاد خرافات و تصورات و اعتقادات خرافی بی شمار در گوشه و کنار جهان شده ...
۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل ...
امسال شرایط مناسب آب و هوایی باعث حضور پرشمار مهمانان ناخوانده در استان سمنان شده است بحث هجوم ملخ در استان سمنان پدیده جدیدی نیست؛ امسال به دلیل شرایط مناسب ...
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی ۲۰ میلیارد تومان مصوب کرده و در صورت نیاز اعتبارات بیشتری تخصیص می‌یابد. عباس کشاورز روز ...
No Thoughts on هجوم ملخ ها به زرندیه (ساوه) نگران کننده نیست

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها