شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمان  »   گلایه استاندار کرمان از سازمان حفظ نباتات کشور/ مشکل ملخ ها تشدید شده است
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۱۷

گلایه استاندار کرمان از سازمان حفظ نباتات کشور/ مشکل ملخ ها تشدید شده است

استاندار کرمان با گلایه از پرداخت نشدن اعتبار 1.5 میلیارد تومانی برای مبارزه با ملخ‌ها گفت: مشکل ملخ‌ها تشدید شده است.

استاندار کرمان با گلایه از پرداخت نشدن اعتبار ۱.۵ میلیارد تومانی برای مبارزه با ملخ‌ها گفت: مشکل ملخ‌ها تشدید شده است.

دکتر”محمدجواد فدایی” صبح امروز ۳۰ اردیبهشت ماه در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: مشکل ملخ‌ها در جنوب استان با بارندگی‌های اخیر تشدید شده و همچنین به علت بارندگی باند فرودگاه قلعه گنج دچار مشکل شده است.

وی افزود: براساس مصوبه جلسه قبل قرار بوده دستگاه‌های اجرایی ۳۴ دستگاه خودروی شاسی‌بلند به جنوب استان اعزام کنند که اکنون تنها ۹ خودرو در جنوب حضور دارد. دستگاه‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند در حالی که اگر دستگاه‌ها کمک کنند، مشکل حل می‌شود.

فدایی تصریح کرد: باید خودروهای مجهز کمک‌دار توسط دستگاه‌هایی که تعهد شده، در اختیار جهاد کشاورزی جنوب قرار گیرد و بعداز ظهر امروز با اصلاح باند، هواپیما برای سمپاشی منطقه کوهستان به رودبار برود.

استاندار کرمان بیان کرد: به شدت از سازمان حفظ نباتات کشور گللایه داریم که تعهدات را با تعلل انجام می‌دهد و اعتبار ۱.۵ میلیارد تومانی که باید به استان کرمان پرداخت می‌کردند، اختصاص نیافت و همچنین باید سم خریداری و در اختیار ما قرار می‌دادند، که این کار نیز صورت نگرفت.

وی افزود: از سازمان حفظ نباتات می‌خواهیم در عمل به تعهدات تسریع کند و همین اعتبار کمی که نسبت به نیاز تعیین شده را به استان کرمان ابلاغ کند.

فدایی اظهار کرد: مصوب شد فرمانداری‌ها از اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری برای مبارزه با ملخ استفاده کنند و دهیاری‌ها زیر نظر فرمانداری‌ها و جهاد کشاورزی در عملیات سمپاشی مشارکت و همکاری و از اعتبارات دهیاری در این زمینه و خارج از حریم دهیاری استفاده کنند.

وی تصریح کرد: باید تمرکز جهاد کشاورزی جنوب در منطقه رودبار و به ویژه کوهستان باشد و در صورت نیاز، شهرداری‌ها از اعتبارات شهرداری برای مبارزه با ملخ در حریم شهرها استفاده کنند.

خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

معاون سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: در سال زراعی جاری از ۱۵۳۵ نفر نخل آلوده به آفت وارداتی سوسک سرخرطومی خرما در چهار استان کشور، ۱۴۰۴ نفر نخل با انجام مبارزه تیمار ...
در بیش از 213 هزار هکتار از اراضی زیر کشت میزبان های مهم آفت کرم برگخوار پائیزه عملیات ردیابی آفت انجام شده و حضور این آفت در کشور ردیابی نشده است....
احتمال هجوم ملخ صحرایی در روزهای آینده به استان های جنوبی کشور بسیار زیاد است. به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، باتوجه به پیش بینی فائو و ...
اولین جلسه ستاد عالی سن غلات کشور در روز سه شنبه 12 اسفندماه در محل سازمان حفظ نباتات کشور برگزار گردید. در این جلسه رییس سازمان حفظ نباتات ضمن تشکر ...
No Thoughts on گلایه استاندار کرمان از سازمان حفظ نباتات کشور/ مشکل ملخ ها تشدید شده است

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها