پنجشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   آغاز مبارزه با آفت سپردار مرکبات از 12 خرداد ماه امسال به مدت دو هفته
۸ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۴۴

آغاز مبارزه با آفت سپردار مرکبات از ۱۲ خرداد ماه امسال به مدت دو هفته

مدير حفظ نباتات جهاد كشاورزی مازندران گفت: زمان مناسب آغاز مبارزه با آفات سپردار قرمز و قهوه ای در باغ های مرکبات از 12 خرداد ماه امسال تا دو هفته از تاریخ شروع تعیین شد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: زمان مناسب آغاز مبارزه با آفات سپردار قرمز و قهوه ای در باغ های مرکبات از ۱۲ خرداد ماه امسال تا دو هفته از تاریخ شروع تعیین شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عبدالرحمن زاغی با اشاره به مبارزه با کانون‌های آلوده به سپردار قرمز و قهوه ای در باغ های مرکبات، اظهار کرد: بر اساس بازدیدهای میدانی و بررسی بیولوژی آفات سپردار قرمز و قهوه ای مرکبات، زمان مناسب مبارزه با نسل اول آفات مذکور از تاریخ ۱۲ خرداد ماه امسال به مدت دو هفته تعیین شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ادامه بر شناسایی کانون‌های آلوده به سپردار قرمز و قهوه ای و بازدید کارشناسان از باغات مرکبات برای مبارزه اصولی و بموقع تاکید کرد.

وی با بیان اینکه آلودگی به آفات مذکور بصورت لکه ای (موضعی) است، خاطرنشان کرد: باغداران ضمن هماهنگی با کارشناسان حفظ نباتات و کلینیک‌های گیاهپزشکی با دریافت نسخه گیاهپزشکی نسبت به خرید سموم توصیه شده از فروشگاه‌های مجاز و معتبر در زمان تعیین شده روی درختان آلوده اقدام به سمپاشی کنند.

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به مشاهده بیماری بلاست مرکبات در باغ‌های استان بر تسریع در برداشت میوه و محلولپاشی تاکید کرد. عبدالرحمن زاغی با اشاره به ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها