شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کهگیلویه و بویراحمد  »   سمپاشی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی در شهرستان باشت از بامداد آغاز شد
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۱:۳۵

سمپاشی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی در شهرستان باشت از بامداد آغاز شد

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ملخ های صحرایی در حاشیه باغستان های منطقه پشتکوه شهرستان باشت در جنوب این استان مشاهده شده است.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ملخ های صحرایی در حاشیه باغستان های منطقه پشتکوه شهرستان باشت در جنوب این استان مشاهده شده است.

حسین لایقی مطلق با اشاره به اینکه این آفت در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان باشت هنوز نتوانسته است خسارتی وارد کند اظهار داشت: کار سمپاشی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی در شهرستان باشت از بامداد امروز آغاز شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یک ماه اخیر ۷۵ هزار هکتار از مراتع این استان در برابر آفت ملخ با مشارکت کارشناسان و نیروهای داوطلب پایش شده است.

وی اظهار داشت: این میزان مرتع در گچساران، باشت، بویراحمد، کهگیلویه و سایر شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد پایش شده است.

وی بیان کرد: با توجه به امکان مهاجرت ملخ‌های صحرایی از استان‌های مجاور کشاورزان باید در صورت مشاهده این آفت به مدیریت‌های جهاد کشاورزی اطلاع رسانی کنند تا کار مبارزه در کوتاه‌ترین زمان قبل از ایجاد خسارات انجام شود.

وی افزود: تاکنون چهار هزار و ۴۲۰ هکتار عملیات سمپاشی در نقاط آلوده مراتع بی بی حکیمه و خشاب در شهرستان گچساران انجام شده است..

لایقی ابراز داشت: کار پایش و مبارزه با مشارکت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، نیروهای بسیج و سایر متولیان در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: ۳۰ اکیپ متشکل از سه نفر برای انجام عملیات پایش و سم پاشی مبارزه با ملخ‌های صحرایی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی شده است..

استان ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد. این استان ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که ۱۶۰ هزار هکتار آن زراعی است. سالانه ۹۱۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به پیش‌بینی ریزش آفت ملخ‌ها صحرایی در استان بوشهر گفت: در این راستا ۶۰ تیم تخصصی فعال و ۳۰ تن سم برای مقابله با این آفت ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان اظهار کرد: با توجه به گرم شدن هوا احتمال هجوم ملخ صحرایی به نیمه شمالی استان کرمان مثل شهرهای شرقی، ارزوئیه و حتی به ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از آماده باش شبکه مراقبت و پیش آگاهی استان در خصوص پایش مناطق مختلف استان در بحث ملخ صحرایی خبر داد و گفت: عملیات رصد ...
مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات با اشاره به وضعیت بارش‌های امسال منطقه و پیش‌بینی ریزش دسته‌های پر جمعیت ملخ صحرایی به کشور، از ایجاد توافقی بین ایران و ...
No Thoughts on سمپاشی و مبارزه با ملخ‌های صحرایی در شهرستان باشت از بامداد آغاز شد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها