یکشنبه, ۰۹ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی مغز بیوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی است
۱۲ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۱۲

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی مغز بیوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی است

"امروز سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دارای کمترین فاصله با بهترین دانشگاه‌های دنیا‌ست و از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به عنوان پرچمدار بیوتکنولوژی موسسات و مراکز ملی این سازمان که مغز متفکر بیوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی است انتظار داریم خروجی‌های بالاتری داشته و در زمینه جذب نیروهای ارزنده علمی دنیا در این حوزه شکار نیرو داشته باشد."

“امروز سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دارای کمترین فاصله با بهترین دانشگاه‌های دنیا‌ست و از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به عنوان پرچمدار بیوتکنولوژی موسسات و مراکز ملی این سازمان که مغز متفکر بیوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی است انتظار داریم خروجی‌های بالاتری داشته و در زمینه جذب نیروهای ارزنده علمی دنیا در این حوزه شکار نیرو داشته باشد.”

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) از روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در راس هیاتی بلندپایه از معاونین و مدیران این سازمان طی نشستی با مدیران و دبیران کمیته‌های مشورتی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در روز سه‌شنبه ضمن بیان مطالب فوق، خصوصیات منحصر به فرد این پژوهشکده را دارای سه مولفه مدیریت با‌ انگیزه و با‌جدیت، معاون پژوهشی معتقد، هدفدار و نیروهای جوان با انگیزه دانستند.

معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در ادامه ضمن اشاره به هیات امنایی شدن این سازمان و نحوه تامین منابع مالی آن، تمام هم و غم خود را تقویت جایگاه علمی سازمان و افتخارآفرینی آن در بعد ملی و بین‌المللی برشمرده و از محققین پژوهشکده خواست ضمن بهره‌گیری از تجربیات بین‌المللی دنیا و تقویت ارتباطات بین‌المللی، کارهای پایه‌ای و فناورانه خود را تقویت و عزم خود را جهت تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط جزم نمایند.
خوش خلق سیما
شایان ذکر است در ابتدای این نشست دکتر نیراعظم خوش‌خلق‌سیما رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در گزارشی از اقدامات انجام شده طی مدیریت ایشان مشتمل بر اصلاح ساختار پژوهشکده و تلاش به جهت تبدیل پژوهشکده به پژوهشگاه، تشکیل کمیته‌های مشورتی و انجام اقدامات رفاهی در غالب کمیته رفاه، تقویت بخش خصوصی، دگردیسی و جریان‌سازی و کارآمدسازی امور پژوهشی و تقویت ارتباط با موسسات داخلی و بین‌المللی به موضوع تغییرات انجام شده در روند تکمیل ساختمان جدید پژوهشکده اشاره کرد.
حسینی سالکده
همچنین در این نشست دکتر قاسم حسینی سالکده معاون پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گزارشی از روند انجام طرح‌های تحقیقاتی و شبکه همکاری‌های بین‌المللی و داخلی ارائه نمود.

زند-بیوتکنولوژی

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/C00mtK

مطالب مرتبط

پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همزمان با دهه مبارک فجر، طی مراسمی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از کتابچه معرفی 40 برونداد و فناوری در حال توسعه زیست فناوری کشاورزی رونمایی کرد....
مراسم جشن بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی ایران با حضور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، رئیس ستاد زیست فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ...
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور گفت: تولید غده عاری از ویروس ارقام مختلف سیب‌زمینی یکی از دستاوردهای پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی است که کشور را از واردات بذر سیب ‌زمینی بی‌نیاز کرد. نیره‌ اعظم خوش‌خلق سیما ...
عضو کمیته ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه صدور مجوز رهاسازی پنبه تراریخته آخرین مراحل خود را طی می کند، گفت: این محصول از سال آینده در کشور به زیرکشت می رود. مسعود ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها