پنجشنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   بررسی توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۵۳

در کمیسیون کشاورزی صورت گرفت؛

بررسی توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

عباس پاپی زاده درباره این لایحه توضیح داد: این لایحه اشکالات اساسی به خصوص در مورد واردات و صادرات گیاهان تراریخته داشت که به دلیل همین اشکالات به کمیته کشاورزی کمیسیون عدوت داده شد تا در هفته آینده گزارش تهیه و به دولت اعلام کنیم تا اصلاحات مربوطه را انجام دهد.

او تاکید کرد:‌ بحث گیاهان تراریخته موضوع مهم و استراتژیکی برای کشور است که به سلامت مردم مربوط می‌شود بنابراین باید در این زمینه کارشناسی بیشتری صورت گیرد.

پاپی زاده درباره واردات گیاهان تراریخته در عراق نیز توضیح داد: کشور عراق مسیر ترانزیت بعضی از بذرهای خارجی به کشور است که از این جهت برای کشور ما حائز اهمیت است.

این نماینده مجلس در پایان گفت:‌لایحه برنامه ششم توسعه نیز در جلسه امروز بحث شد و تقسیم کار بین کمیته های تخصصی کمیسیون نیز برای بررسی تخصصی تر آن صورت گرفت.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/hk4gOq

خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

توجه: دیدگاههای مطرح شده در این گفتگو الزاما دیدگاههای "گیاه پزشکی ایران" نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر می شود . کرمی، رئیس موسسه بنیاد ملی ...
توجه: دیدگاههای مطرح شده در این گفتگو الزاما دیدگاههای "گیاه پزشکی ایران" نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر می شود . رئیس موسسه بنیاد ملی سبک ...
مرکز پژوهش‌های مجلس ایمنی زیستی محصولات و مقررات بین المللی ایمنی زیستی محصولات تراریخته را بررسی کرد. دفتر مطالعات زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با موضوع " ...
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همزمان با دهه مبارک فجر، طی مراسمی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از کتابچه معرفی 40 برونداد و فناوری در حال توسعه زیست فناوری کشاورزی رونمایی کرد....
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها