دوشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   بررسی توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۵۳

در کمیسیون کشاورزی صورت گرفت؛

بررسی توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه توافق نامه قرنطینه گیاهی بین ایران و عراق در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

عباس پاپی زاده درباره این لایحه توضیح داد: این لایحه اشکالات اساسی به خصوص در مورد واردات و صادرات گیاهان تراریخته داشت که به دلیل همین اشکالات به کمیته کشاورزی کمیسیون عدوت داده شد تا در هفته آینده گزارش تهیه و به دولت اعلام کنیم تا اصلاحات مربوطه را انجام دهد.

او تاکید کرد:‌ بحث گیاهان تراریخته موضوع مهم و استراتژیکی برای کشور است که به سلامت مردم مربوط می‌شود بنابراین باید در این زمینه کارشناسی بیشتری صورت گیرد.

پاپی زاده درباره واردات گیاهان تراریخته در عراق نیز توضیح داد: کشور عراق مسیر ترانزیت بعضی از بذرهای خارجی به کشور است که از این جهت برای کشور ما حائز اهمیت است.

این نماینده مجلس در پایان گفت:‌لایحه برنامه ششم توسعه نیز در جلسه امروز بحث شد و تقسیم کار بین کمیته های تخصصی کمیسیون نیز برای بررسی تخصصی تر آن صورت گرفت.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/hk4gOq

خبرگزاری ایسنا

برچسب های گیاهپزشکی ایران

پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی همزمان با دهه مبارک فجر، طی مراسمی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از کتابچه معرفی 40 برونداد و فناوری در حال توسعه زیست فناوری کشاورزی رونمایی کرد....
چند سالی است که تب بازار میوه و سبزی ها و حتی لبنیات ارگانیک در میان مردم داغ شده است. آن هم از وقتی که از تزریق مواد شیمیایی و کودهای هورمونی برای رشد غیرطبیعی ...
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کشور گفت: تولید غده عاری از ویروس ارقام مختلف سیب‌زمینی یکی از دستاوردهای پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی است که کشور را از واردات بذر سیب ‌زمینی بی‌نیاز کرد. نیره‌ اعظم خوش‌خلق سیما ...
ستاد توسعه زیست فناوری یکی از ستادهای چهارده گانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که هدف اصلی آن سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ملی، هماهنگی و هم‌افزایی منابع و امکانات کشور و همچنین نظارت بر ...