چهارشنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خراسان شمالی  »   60 درصد محصول باغ های فاروج در مقابل آفت سفیدک انگور حفظ شد
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۱

رئیس جهاد کشاورزی فاروج:

۶۰ درصد محصول باغ های فاروج در مقابل آفت سفیدک انگور حفظ شد

رئیس جهاد کشاورزی فاروج گفت: مبارزه و فعالیت های ترویجی بموقع در مقابل آفت سفیدک انگور در این شهرستان موثر بوده به طوریکه 50 تا 60 درصد این محصول حفظ شده است.

رئیس جهاد کشاورزی فاروج گفت: مبارزه و فعالیت های ترویجی بموقع در مقابل آفت سفیدک انگور در این شهرستان موثر بوده به طوریکه ۵۰ تا ۶۰ درصد این محصول حفظ شده است.

احمد کنعانی اظهار داشت: مبارزه با آفت سفیدک انگور در مقایسه با دیگر شهرستان های استان بهتر بوده و به همین دلیل بخشی از محصول انگور حفظ شده است.
وی افزود: بالا بودن بارندگی ها، مهم ترین سد در مقابل مبارزه با این آفت بوده وهرجا رطوبت بالا می رفت آفت هم زیاد می شده است.
وی سطح زیر کشت باغ های انگور شهرستان را سه هزار و ۸۷۰ هکتار عنوان کرد و بیان داشت: متوسط عملکرد تولید انگور از هر هکتار ۱۶ تن است.
وی تاکید کرد: کشاورزان باید پس از برداشت محصول از باغ ها نسبت به خارج کردن تمام اندام ها و شاخ و برگ های آلوده از سطح باغ ها و از بین بردن این شاخه ها اقدام کنند و پیشگیری های لازم را برای جلوگیری از بروز این آفت انجام دهند.
۶۰ تا ۷۰ درصد از باغ های انگور خراسان شمالی امسال براثر سفیدک خسارت دیده است.

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/KV2LNV

خبرگزاری ایرنا

برچسب های گیاهپزشکی ایران

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از خطر طغیان بیماری سفیدک در تاکستان‌های انگور این استان خبر داد. محمد رضایی با تصریح بر اینکه رطوبت حاکم در تاکستان‌ها ...
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیروان گفت: امسال در سطح 2 هزار هکتار از باغ های این شهرستان خراسان شمالی علیه آفت سفیدک سم پاشی و مبارزه شد. سعید خوشقامت پنجشنبه سطح تاکستان های انگور در این ...
رئیس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه اعتبار ویژه‌ای برای مبارزه با ملخ در اختیار این سازمان قرار نگرفت،گفت:به دلیل کاهش بارندگی در پاییز و زمستان، تولید گندم حدود ۶ الی ۷ درصد کاهش می‌یابد. محمدعلی ...
سال پرباران نشان از روزهای پرمحصول و فراوانی دارد اما، بارندگی شرایط طغیان آفات و بیماری‌ها را نیز فراهم می‌کند و باغداران باید آمادگی کامل برای مبارزه را داشته باشند. برای آگاهی از مهم‌ترین بیماری ...