یکشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی ایران آگروفود افتتاح شد
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ , ساعت ۱۲:۵۸

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی ایران آگروفود افتتاح شد

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و غذایی تهران (اگروفود ۲۰۱۹) که یکی از مهمترین رویدادهای سالیانه صنعت غذایی و کشاورزی در منطقه است، از امروز (سه شنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، این نمایشگاه با حضور ۷۶۵ شرکت داخلی و ۱۶۰ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان فعالیت خود را آغاز کرد و کشورهای اسپانیا، اتریش، آلمان، ایتالیا، اسلواکی، امارات متحده عربی، اندونزی، برزیل، ترکیه، تونس، چین، دانمارک، روسیه، سوئیس، گرجستان، لهستان، مغولستان، هلند، هند و یونان در آن شرکت دارند.

فضای اختصاص داده شده به بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود افزون بر ۷۰ هزار مترمربع است و گروه‌های کالایی آن شامل «ایران فود» (فرآورده‌ها و محصولات غذایی)، «ایران فودتک» (ماشین آلات، تجهیزات و فناوری صنایع غذایی، بسته بندی و تجهیزات جانبی) و «ایران آگرو» (صنایع کشاورزی و صنایع مرتبط) است.

ارزش صادرات محصولات کشاورزی و غذایی کشورمان در ۹ ماهه (فروردین تا پایان آذر) پارسال افزون بر چهار میلیارد و ۷۶۵ میلیون دلار بوده است و نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۴ درصدی نشان می‌دهد؛ عمده اقلام صادراتی محصولات کشاورزی و غذایی کشورمان شامل انواع میوه‌های درختی، انواع سبزیجات، محصولات جالیزی، شیر و فرآورده‌های آن، زعفران، ماهی و میگو است. مقصد این محصولات نیز به طور عمده کشورهای عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، پاکستان، روسیه، هند، ترکیه، ویتنام، ترکمنستان و آلمان است.

برپایه این گزارش، در کنار سالن‌های برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود، سالن‌هایی هم به ارائه توانمندی‌های این شرکت‌ها در حوزه‌های مرتبط با محصولات کشاورزی و غذایی اختصاص داده شده است.

معرفی توانمندی‌ها و پیشرفت‌های کشورمان در حوزه کشاورزی و غذایی، ارتقای سطح مبادلات تجاری کشورمان در جهت توسعه صادرات غیر نفتی، آشنایی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان با آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی حوزه کشاورزی و غذایی داخلی و خارجی، اشتغال و کارآفرینی، ارتقای دانش و تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان در نمایشگاه، تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت و ایجاد فضا برای ارتباط مستقیم تولید کنندگان با مصرف کنندگان؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود از ۲۸ تا ۳۱ خرداد همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برپا است.

خبرگزاری ایرنا

برچسب های گیاهپزشکی ایران

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها