چهارشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, قزوین  »   مبارزه با آفت مگس زیتون در سطح بیش از یک‌ هزار هکتار از باغات قزوین انجام شد
۳ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۲۲

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین:

مبارزه با آفت مگس زیتون در سطح بیش از یک‌ هزار هکتار از باغات قزوین انجام شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: تاکنون در یک هزار و 957 هکتار از باغات زیتون منطقه طارم سفلی قزوین عملیات مبارزه با آفت مگس زیتون انجام شده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: تاکنون در یک هزار و ۹۵۷ هکتار از باغات زیتون منطقه طارم سفلی قزوین عملیات مبارزه با آفت مگس زیتون انجام شده است.

عباس آقاعلیخانی صبح امروز در بازدید از روند اجرای مبارزه با آفت مگس زیتون در باغات منطقه طارم سفلی که با حضور شاپورزاده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین صورت گرفت، اظهار کرد: تاکنون در یک هزار و ۹۵۷ هکتار از باغات زیتون منطقه طارم سفلی قزوین عملیات مبارزه با آفت مگس زیتون انجام شده است.

وی ادامه داد: از ۲۹ تیرماه سال جاری کار مبارزه با آفت مگس زیتون به صورت بیت اسپری در کانون‌های اصلی مبارزه شروع شده و هم‌اکنون نیز ادامه دارد که ۸ اکیپ فعال در منطقه مستقر هستند و تاکنون یک هزار و ۹۵۷ هکتار از کانون‌های اصلی باغات زیتون منطقه طارم سفلی مبارزه انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین مطرح کرد: علاوه بر بیت اسپری مرکز خدمات جهاد کشاورزی طارم سفلی کارت‌های زردی را به صورت نیم‌بها در اختیار کشاورزان قرار داده که تأثیر بسزایی در مبارزه با این آفت دارد.

آقاعلیخانی تصریح کرد: تاکنون ۱۲۵ هزار کارت زرد از سوی مرکز خدمات جهاد کشاورزی طارم سفلی در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

این مسؤول گفت: استان قزوین رتبه سوم از نظر سطح زیر کشت باغات زیتون و رتبه دوم از لحاظ برداشت محصول زیتون را بخود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین اضافه کرد: این شهرستان دارای ۸ هزار و ۶۵۰ هکتار باغ زیتون بوده که از این میزان سطح زیر کشت ۶۵۰۰ هکتار بارور است.

آقاعلیخانی عنوان کرد: با توجه به اینکه امسال از نظر سال‌آوری زیتون سال نیاور است، ردیابی و پیش‌آگاهی مگس زیتون هر ۵ روز یک بار در منطقه طارم سفلی انجام می‌شود.

وی از کشاورزان درخواست کرد: در باغات زیتون خود حضور داشته باشند و با مرکز خدمات جهاد کشاورزی طارم سفلی مشارکت کرده و ملزوماتی که جهاد کشاورزی برای مبارزه با آفت مگس زیتون در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد را در باغات استفاده کنند.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/JwbJrj

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

برخی کارشناسان عنوان می کنند که ردیابی آفات برای بهبود بخش کشاورزی به عنوان یک حرکت پیشگیرانه، باید همواره مورد توجه باشد و با اینکه می تواند در جلوگیری از انتقال بیماری ...
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در چند سال گذشته افت مگس زیتون مشکلاتی برای کشاورزان ایجاد کرده بود که امسال با مدیریت خوب کشاورزان کمترین خسارت را در آفت مگس متحمل شدیم....
صبح امروز بنا به دعوت سازمان حفظ نباتات، معاونین زراعت و باغبانی و رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون در جلسه ای که به منظور بازنگری وضعیت ناوگان سمپاشی کشور در محل سازمان حفظ نباتات ...
  عصر روز گذشته با حضور مهندس طهماسبی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات و روسا و مدیران سازمانهای جهاد کشاورزی استانهای زنجان،گیلان و قزوین جلسه کمیته فنی بررسی آفت مگس ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها