انجام کنترل بیماریهای گیاهی در ۴۹ هزار هکتار از اراضی همدان
انجام کنترل بیماریهای گیاهی در ۴۹ هزار هکتار از اراضی همدان

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان گفت: کنترل بیماری‌های گیاهی در سطح ۴۹ هزار و ۶۷۰ هکتار از اراضی انجام شده است. شهرام پیشه‌ور امروزبا بیان اینکه در چهار ماهه اول سال جاری کنترل آفات نباتی در سطح ۱۷۸ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان انجام شده است، اظهار کرد: مبارزه […]

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان گفت: کنترل بیماری‌های گیاهی در سطح ۴۹ هزار و ۶۷۰ هکتار از اراضی انجام شده است.

شهرام پیشه‌ور امروزبا بیان اینکه در چهار ماهه اول سال جاری کنترل آفات نباتی در سطح ۱۷۸ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان انجام شده است، اظهار کرد: مبارزه بیولوژیک در مزارع ذرت، گوجه فرنگی و گلخانه‌های تولید سبزی و صیفی خارج از فصل نیز انجام شده است.

وی افزود: مبارزه با آفات همگانی یا سن غلات در سطح ۳۵۰ هزار و ۱۶۹ هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان انجام شده است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان سطح مبارزه شده علیه آفات عمومی مانند ملخ و سایر جوندگان را در مدت چهار ماه امسال افزون بر ۲ هزار و ۴۴۵ هکتار دانست و ادامه داد: کنترل بیماری‎های گیاهی در سطح ۴۹هزار و ۶۷۰ هکتار از اراضی انجام شده است.

وی به مبارزه زراعی و مکانیکی با آفات اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای سال تا پایان تیرماه مبارزه زراعی و مکانیکی با آفات در سطح ۱۲۸ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی استان انجام شده است.

پیشه‎ور در رابطه با مبارزه با علف‎های هرز کل محصولات کشاورزی، بیان کرد: امسال در سطح ۲۰۰ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی استان مبارزه با علف‎های هرز انجام شده است.

این مسؤول استقرار و گسترش شبکه‎های مراقبت و پیش آگاهی در سطح ۵۰۲ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی را از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری دانست و افزود: ردیابی آفات قرنطینه‎ای در سطح ۲۸ هزار و ۸ هکتار عملیاتی شده است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان افزود: گواهی بهداشت نباتی و کنترل قرنطینه‌ای محصولات صادراتی و همچنین ضد عفونی محصولات صادراتی به میزان ۶ هزار و ۲۰ تن صادر شده است.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/ZvqFuU