شنبه, ۰۴ آذر ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   انعقاد تفاهم نامه ایجاد مراکز رشد کشاورزی بین وزارت علوم و جهادکشاورزی
13 شهریور 1395 , ساعت 13:31

انعقاد تفاهم نامه ایجاد مراکز رشد کشاورزی بین وزارت علوم و جهادکشاورزی

تفاهم نامه همکاری ایجاد مراکز رشد کشاورزی مشترک بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی منعقد شد

تفاهم نامه همکاری ایجاد مراکز رشد کشاورزی مشترک بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی منعقد شد.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در مراسم انعقاد این تفاهنامه، سیاست های وزارت علوم را نه تنها کار کتابخانه‌ای صرف و تحقیقات خاص بلکه تکیه بر دید علمی دانست و گفت:فواید دستاوردهای علمی باید در زندگی اقشار مختلف مردم اثرگذار باشد.
وی با اشاره به ۳۲ قرارداد منعقد شده ازسوی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بخش غیر دولتی, این اتفاق را اقدامی بسیاررزشمند خواند و گفت: این موجب ارتقای ارزش افزوده علم در جامعه می شود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اضافه کرد: ضمن اینکه با اینگونه اقدامات بخش خصوصی اطمینان می یابد که باید برای اثرگذاری، نقش‌آفرینی و بقای خود به محصولات ناشی از تحقیقات علمی روی آورد.
دکتر احمدی با اشاره به فرهنگ جهانی مبنی بر فروش آثار و تولیدات علمی، اقتصادی، کشاورزی، اهمیت نهادینه شدن این فرهنگ در کشور را یادآور شد و افزود: ما هنوز در آغاز راه هستیم و البته با شتاب مناسبی جلو می رویم و کار امروز در مجموعه تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در این خصوص قابل تحسین می باشد.
بر اساس این گزارش، این تفاهمنامه به منظور ایجاد بستری مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان به عنوان زیر ساخت اصلی اقتصاد مقاومتی و در اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری به ویژه بند ۵-۲ آن مبنی بر ‘حمایت از تأسیس و توسعه شهرک‌ها و پارک‌های علم و فناوری’ و اهداف و سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت دهی سرمایه های اجتماعی به سوی کسب و کارهای دانش بنیان به امضاء رسید.
همچنین گسترش زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان و توسعه ساختارها و زیربناهای لازم برای رشد فعالیت‌های دانایی محور بخش کشاورزی به ویژه ایجاد مراکز رشد، کمک به افزایش ثروت از طریق توسعه اقتصادی متکی بر فناوری و نوآوری، حمایت از تکمیل فرآیند تبدیل ایده به محصول و تسریع در روند انتقال دانش‌فنی و فناوری، حمایت از ایجاد و توسعه واحدهای فناور با هدف توسعه اقتصاد دانش‌‌بنیان، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات کشاورزی و تحقق ارتباط مراکز علمی پژوهشی با بخش های اقتصادی (تولیدی و خدماتی) کشور، از دیگر اهداف امضا تفاهم‌نامه بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی عنوان شده است.
گفتنی است مراسم انعقاد قراردادهای انتقال فناوری و دانش فنی به بخش غیر دولتی با حضور دکتر احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در سالن همایش موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور برگزار شد.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/MEKl6p

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

در دیدار مشترک خیام‌نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی با نماینده منطقه‌ای فائو، بر معرفی نماینده دائم فائو در تهران برای پیشبرد اهداف کشاورزی تاکید شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند گفت: سه رقم جدید چغندر مقاوم به ریزومانیا، پوسیدگی ریشه و نماتد معرفی و به‌زودی وارد بازار می‌شود. داریوش طالقانی رئیس موسسه ...
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از آغاز فرآیند جذب 483 نفر نیروی غیر هیات علمی از طریق ثبت نام در دهمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی ...
سید مجتبی خیام نکویی رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی طی حکمی شهرام نعیمی را به سمت رییس جدید موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور منصوب کرد. دکتر شهرام نعیمی عضو ...
No Thoughts on انعقاد تفاهم نامه ایجاد مراکز رشد کشاورزی بین وزارت علوم و جهادکشاورزی

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>