یکشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, ایران, دسته‌بندی نشده  »   مبارزه با ملخ صحرایی در 700 هزار هکتار از اراضی کشور
۶ تیر ۱۳۹۸ , ساعت ۱۵:۲۱

مبارزه با ملخ صحرایی در ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون در سطح بیش از ۷۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی، باغی و منابع طبیعی کشور با هجوم ملخ‌های صحرایی مبارزه شده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون در سطح بیش از ۷۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی، باغی و منابع طبیعی کشور با هجوم ملخ‌های صحرایی مبارزه شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمود حجتی صبح امروز در بازدید از زمین‌های کشاورزی خسارت دیده از هجوم ملخ در شهرستان سیریک پیش بینی کرد عملیات مبارزه با دستجات ملخ‌های صحرایی در سطح بیش از یک میلیون هکتار از اراضی کشور اجرا شود.
وی گفت: عملیات‌های مراقبتی برای مبارزه و ریشه کن شدن دسته‌های ملخ‌های صحرایی با حضور بیش از ۲ هزار نفر و ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات سم پاش در حال اجرا است.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: در ابتدای هجوم ملخ‌ها به کشور، ۵ استان درگیر بودند که هم اکنون ۹ استان کشور و بیشتر استان‌های جنوبی و حاشیه خلیج فارس درگیر هجوم ملخ‌های صحرایی هستند.
حجتی افزود: خوشبختانه با بسیج همگانی و کمک نیرو‌های مردمی، کشاورزان، باغداران نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان، میزان خسارت‌های وارده به حداقل رسید.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: براساس گزارش‌های فائو در تیر و مرداد ماه احتمال ورود دوباره دستجات ملخ‌های صحرایی در کشور وجود دارد وبا هماهنگی‌های صورت گرفته با برخی کشور‌های همسایه این افت کنترل و نابود می شود.
حجتی افزود: با توجه به میزان رطوبت و جهت ورزش باد حرکت ملخ‌های صحرایی به سمت کشور‌های هند و پاکستان است و در پاییز این افت به طور کامل از کشور خارج می‌شود.
وزیر جهادکشاورزی گفت: خواستگاه ملخ‌های صحرایی کشور‌های حاشیه دریای سرخ و کشور‌های سودان و اتیوپی در آفریقا است.
وی گفت: بر اساس اعلام سازمان فائو بارندگی‌های شدید سال گذشته و طوفان شدید در مرز یمن و عربستان سعودی که منجر به بارش ۵۰۰ میلیمتری در کمتر از ۱۶ ساعت و ایجاد دریاچه‌ای در این منطقه شد موجب افزایش زاد و ولد ملخ‌ها و هجوم این دسته جات به شمال خلیج فارس شد.

برچسب های گیاهپزشکی ایران

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال، هجوم گسترده ملخ صحرایی را در کشور داشتیم که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده و شرایط اقلیمی و میزان بارش‌ها در شدت هجوم این آفت ...
چشم هایم مثل دو ملخ، در پهنه دشت به این سو و آن سو جست می زند. از دیدن این همه ملخ متعجبم. زیر آفتاب تند خرداد ماهی دشت مغان ، ملخ ها ...
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بر اساس نقشه‌های فائو بیشترین هجوم دسته‌های جدید در استان‌های هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان است و این هجوم بسیار گسترده و وسیع است. محمد رضا درگاهی ...
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از ادامه موج دوم هجوم ملخ‌های صحرایی و دریایی به جنوب کرمان خبر داد. سعید برخوری با ارائه گزارشی از مبارزه با ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها