چهارشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   مبارزه شیمیایی با آفت بالشتک مرکبات تا 2 هفته ادامه دارد
۲۰ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۰۳

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران:

مبارزه شیمیایی با آفت بالشتک مرکبات تا ۲ هفته ادامه دارد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مبارزه شیمیایی با آفت بالشتک مرکبات تا دو هفته ادامه دارد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مبارزه شیمیایی با آفت بالشتک مرکبات تا دو هفته ادامه دارد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عبدالرحمن زاغی درباره مبارزه با آفت مرکبات اظهار کرد: زمان مناسب برای مبارزه شیمیایی نوبت دوم علیه بالشتک مرکبات از ۱۸ شهریور ماه آغاز شده و به‌مدت دو هفته ادامه دارد.

وی افزود: مبارزه با آفت مرکبات در این مرحله باید به‌صورت لکه‌گیری و کانون‌کوبی صورت گیرد و باید از سمپاشی درختان بدون آفت خودداری شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: به‌منظور جلوگیری از استرس‌های خشکی، لازم است سمپاشی در اوایل صبح و عصر انجام شود.

زاغی اضافه کرد: قبل از مبارزه شیمیایی نمونه‌های حاوی از آفت در باغ جمع‌آوری شود و با کارشناسان حفظ نباتات مراکز خدمات دهستان‌ها، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و کلینیک‌های گیاه‌پزشکی مشاوره و پس از اخذ نسخه گیاه‌پزشکی برای خریداری سموم به فروشگاه‌های مجاز مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه باغداران از مصرف سموم و روغن امولسیون شونده فاقد مشخصات و توصیه نشده خودداری کنند، گفت: برای پیشگیری از اثرات سوء احتمالی از اختلاط حشره‌کش‌ها با کودهای شیمیایی خودداری شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: کنترل شیمیایی آفت مینوز مرکبات در نهالستان‌ها و باغ‌های کمتر از سه سال و در صورت وجود جوانه‌های جدید حداکثر تا اواخر شهریور با حشره‌کش‌های توصیه‌شده استفاده شود.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/yC6Q6Z

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران زمان مناسب مبارزه شیمیایی علیه آفت بالشک مرکبات از 27 خرداد ماه به مدت 3 هفته از تاریخ شروع مبارزه اعلام کرد. به نقل ...
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری، به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران مدیریت حفظ نباتات، تصمیمات متخذه در جلسـه مورخه 7 شهریور 95 کمیته پیش‌آگاهی آفات و بیماری‌های مرکبات، ...
مدير جهاد كشاورزي قائم‌شهر گفت: پرورش رتون هزينه كشت را كاهش مي‌دهد. به گزارش روابط گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزين فرهادي درباره اهميت پرورش رتون در اقتصادي شدن ...
به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) از روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری، با عنایت به تصمیمات متخذه در جلسـه مورخه 17 خرداد 95، کمیته پیش‌آگاهی آفات و بیماری‌های مرکبات در ارتباط ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها