سه شنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, سیستان و بلوچستان  »   تالاب هامون از آفت ملخ پاک‌سازی شد
23 شهریور 1395 , ساعت 13:36

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:

تالاب هامون از آفت ملخ پاک‌سازی شد

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تالاب هامون در هفت روز به صورت کامل از آفت ملخ آسیایی پاک‌سازی شد

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تالاب هامون در هفت روز به صورت کامل از آفت ملخ آسیایی پاک‌سازی شد.

غلامحسین تیموری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سم‌پاشان و دیده‌بان‌های استان هنوز در آماده‌باش کامل هستند و در صورت مشاهده این آفت کار مبارزه با آن را در نقطه صفر مرزی انجام دهند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۶ هزار هکتار از اراضی تالاب که گرفتار آفت ملخ آسیایی شده بود با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های مبارزه با این  حشره طی هفت روز به صورت کامل از این آفت پاکسازی شد.

وی تصریح کرد: کار مبارزه با موفقیت نسبی همراه بوده و سمی که برای از بین بردن این آفت به کار گرفته شده فقط روی همین ملخ تاثیر داشته و هیچ ضرری برای دیگر موجودات ندارد.

تیموری تصریح کرد: خوشبختانه هیچ ملخی وارد محدوده شهر نشده و همه تلاش مامورین سم‌پاشی برای جلوگیری از ورود این ملخ‌ها به مزارع به کار گرفته شده است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستانعنوان کرد: عملیات مبارزه با آفت ملخ آسیایی با همت سازمان حفظ نباتات کشور ،سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، فرمانداری و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هیرمند انجام شده است.

گفتنی است، هجوم ملخ آسیایی از مرزهای افغانستان به ایران حدود ۲ هفته پیش اعلام شد که پس از آن گروهی کارشناس برای برآورد وضعیت به منطقه اعزام و پس مشخص شدن صحت این خبر گروهی از کارشناسان با ادوات و تجهیزات سم‌پاشی برای مبارزه با این ملخ از تهران به منطقه اعزام شدند.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/LxzWlg

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

رییس سازمان حفظ نباتات کشور از پایان عملیات یک هفته ای مبارزه با ملخ آسیایی در 6 هزار هکتار از زمین های تالاب هامون در شهرستان هیرمند خبر داد و گفت: همچنان برای کنترل این ...
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از روز یکشنبه هفته گذشته تاکنون 90 درصد از اراضی آلوده به افت ملخ آسیایی در تالاب هامون سم پاشی شده است. غلامحسین تیموری با بیان اینکه ...
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: عملیات سم پاشی ملخ های آسیایی که از کشور افغانستان وارد مرز ایران و تالاب هامون شده اند همچنان ادامه دارد. غلامحسین تیموری با بیان اینکه کار سم ...
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون 1500 هکتار از اراضی تالاب هامون که گرفتار هجوم ملخ ها شده بودند سم پاشی شده است. غلامحسین تیموری با بیان اینکه کار سم پاشی اراضی ...
No Thoughts on تالاب هامون از آفت ملخ پاک‌سازی شد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>