چهارشنبه, ۰۷ آبان ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   اعتبار 35 میلیارد ریالی برای تکمیل پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال کشور
۲۸ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۱

طی دو سال گذشته اختصاص یافت؛

اعتبار ۳۵ میلیارد ریالی برای تکمیل پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال کشور

رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه از تخصیص اعتبار 35 میلیارد ریالی برای تکمیل ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور طی دو سال گذشته خبر داد

رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه از تخصیص اعتبار ۳۵ میلیارد ریالی برای تکمیل ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور طی دو سال گذشته خبر داد.

بهزاد قره یاضی در مراسم بازدید دکتر نوبخت از ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور اظهار کرد: برای افزایش یک درصدی بودجه تحقیقاتی از تولید ناخالص داخلی، مکانیزمی در جدول ۱۴ قانون بودجه تدارک دیده شده که بتوانیم از مجموعه اعتبارات عمومی، به گونه ای استفاده کنیم که این سهم افزایش یابد.

رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه افزود: جدول ۱۴ قانون بودجه با ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار در نیمه دوم سال جاری عملیاتی می‌شود و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت  تضمین نوآوری، شکوفایی و توسعه علمی کشور در اختیار دانشگاه ها، واحدهای پژوهشی و واحدهای فناوری کشور قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: دولت با وجود مضیقه های مالی توجه به آینده، توسعه کشور مطابق با الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت، هرگز از نظر دولت تدبیر و امید دور نبوده است.

قره یاضی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای واحدهای پژوهشی دانشگاه ها برای تجهیز و تکمیل به صورت صد درصد ابلاغ شده که طی روزهای آینده پرداخت خواهد شد.

رئیس امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه افزود: اعتبارات هزینه ای شش ماهه در واحدهای پژوهشی و دانشگاه ها نیز به طور صد درصد تخصیص داده شده که نشان دهنده رویکرد علمی دولت است.

وی افتتاح ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور در رشت را سند بارز اهتمام دولت یازدهم به امر پژوهش و تحقیقات دانست و گفت: ۲۷ میلیارد ریال اعتبار طی ۱۰ سال برای احداث و تقویت این پژوهشکده تزریق شده بود، اما طی دو سال گذشته، ۳۵ میلیارد ریال برای تکمیل این ساختمان تخصیص داده شد.

قره یاضی با بیان اینکه طی دو سال گذشته، تعداد دو هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان را در کشور ثبت کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: در صورتی که تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کشور در ابتدای دولت یازدهم، ۵۵ مورد بوده است.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/P1nvbR

خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، روز شنبه از بخش های مختلف ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور بازدید کرد. مدیر این پژوهشکده در حاشیه این بازدید اظهار کرد: ...
معاون وزیر جهاد کشاورزی از هزینه‌کرد ۲۵۰ میلیارد تومانی در بخش تحقیقات کشاورزی کشور به‌صورت سالانه خبر داد. رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در حاشیه مراسم گشایش ساختمان جدید مؤسسه بیوتکنولوژی منطقه شمال که ...
ساختمان جدید پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال کشور امروز در رشت افتتاح شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما این ساختمان سه طبقه، که 3200 متر مربع زیربنا دارد در زمینی به مساحت حدود 2 هکتار احداث شده و ...
مدیر گروه مدیریت مناطق خشک و بیابانی دانشگاه یزد گف: با موافقت شورای گسترش عالی، دانشگاه یزد در رشته بیوتکنولوژی کشاورزی در مقطع ارشد دانشجو می‌پذیرد. حمید سودایی‌زاده با اشاره به نقش راه‌اندازی رشته بیوتکنولوژی کشاورزی ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها