شنبه, ۰۹ فروردین ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمانشاه  »   کشف 40 تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد در کرمانشاه
۱۶ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۲

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه خبر داد:

کشف ۴۰ تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد در کرمانشاه

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان، 40 تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد شده در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه کشف و ضبط شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان، ۴۰ تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد شده در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه کشف و ضبط شد.
داریوش جودکی امروز در کرمانشاه اظهار داشت: در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه انباری از سموم و کودهای شیمیایی فاسد شده کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه کالای فاسد کشف شده در حدود ۴۰ تن است، بیان کرد: کالای کشف شده سموم و کود‌ شیمیایی که فاقد شناسنامه و کاربردهای کشاورزی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از معدوم کردن کالای کشف شده خبر داد و ادامه داد: استفاده از این سموم برای کشاورزان کشت آن‌ها را خراب می‌کند و سازمان جهاد کشاورزی محصول را تایید نمی‌کند.

 

 

تاکید بر ضرورت استفاده از کودهای شیمیایی دارای شناسنامه

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از کشاورزان خواست از کودهای شیمیایی دارای شناسنامه، استفاده کنند.

سید‌افشین صفوی اظهار داشت: کشاورزان به هنگام خرید هر گونه کود زیستی، آلی و شیمیایی به برچسبی که روی بسته کود است دقت کنند.

این مسؤول با بیان اینکه بر روی بسته‌های کود‌ شیمیایی یک شماره ثبت مواد کودی است، گفت: این شماره ثبت شده برروی بسته کودی توسط موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی به تولید کنندگان داده می‌شود.

صفوی از کشاورزان خواست شماره ثبت شده برروی بسته کودی را به سمانه ۳۰۰۰۶۴۶۴۲۴ پیامک کنند و ادامه داد: در صورتی که کد مورد تایید واقع شد اقدام به خریداری کود کنند، اما چنانچه در جواب پیامک متنی با‌عنوان «اطلاعات دریافت نشد» ارسال شد مطمئن باشند کود مورد نظر تقلبی و جعلی است و از خریداری آن جدا خودداری کنند.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/ocZSs6

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا در حوزه محصولات سالم وزارت جهادکشاورزی گفت: امسال چهار استان خوزستان ، فارس ، اصفهان و زنجان به صورت پایلوت برای تولید محصولات ارگانیک و ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: یکی از اولویت های اصلی و مهم جهاد کشاورزی، تولید محصول سالم است. به گزارش خبر گیاه پزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد ...
آنطور که تولید کنندگان کود و سم می گویند، واردات بی رویه سموم کشاورزی به آفتی خطرناک برای تولید داخلی تبدیل شده که اگر کنترل نشود صنعت کود و سم ایرانی را از پای درمی ...
امروزه آنچه که محققان به آن دست یافته اند نشان می دهد بسیاری از بیماری‎های گوارشی، حاصل استفاده از سموم شیمیایی در بخش کشاورزی است و استفاده از روش های بیولوژیک شیوه ای است که ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها