چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمانشاه  »   کشف 40 تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد در کرمانشاه
۱۶ آبان ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۲

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه خبر داد:

کشف ۴۰ تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد در کرمانشاه

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان، 40 تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد شده در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه کشف و ضبط شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان، ۴۰ تن انواع سموم و کود‌ شیمیایی فاسد شده در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه کشف و ضبط شد.
داریوش جودکی امروز در کرمانشاه اظهار داشت: در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر کرمانشاه انباری از سموم و کودهای شیمیایی فاسد شده کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه کالای فاسد کشف شده در حدود ۴۰ تن است، بیان کرد: کالای کشف شده سموم و کود‌ شیمیایی که فاقد شناسنامه و کاربردهای کشاورزی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از معدوم کردن کالای کشف شده خبر داد و ادامه داد: استفاده از این سموم برای کشاورزان کشت آن‌ها را خراب می‌کند و سازمان جهاد کشاورزی محصول را تایید نمی‌کند.

 

 

تاکید بر ضرورت استفاده از کودهای شیمیایی دارای شناسنامه

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از کشاورزان خواست از کودهای شیمیایی دارای شناسنامه، استفاده کنند.

سید‌افشین صفوی اظهار داشت: کشاورزان به هنگام خرید هر گونه کود زیستی، آلی و شیمیایی به برچسبی که روی بسته کود است دقت کنند.

این مسؤول با بیان اینکه بر روی بسته‌های کود‌ شیمیایی یک شماره ثبت مواد کودی است، گفت: این شماره ثبت شده برروی بسته کودی توسط موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی به تولید کنندگان داده می‌شود.

صفوی از کشاورزان خواست شماره ثبت شده برروی بسته کودی را به سمانه ۳۰۰۰۶۴۶۴۲۴ پیامک کنند و ادامه داد: در صورتی که کد مورد تایید واقع شد اقدام به خریداری کود کنند، اما چنانچه در جواب پیامک متنی با‌عنوان «اطلاعات دریافت نشد» ارسال شد مطمئن باشند کود مورد نظر تقلبی و جعلی است و از خریداری آن جدا خودداری کنند.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/ocZSs6

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی گلستان گفت: این تصور ذهنی نادرست برخی کشاورزان که تنها راه کنترل آفات و بیماری‌های باغات و مزارع استفاده از سموم شیمیایی است، مسلماً عواقب ناگواری به ...
یک زن فرانسوی -ویتنامی از شرکت مونسانتو برای تامین عامل نارنجی ارتش آمریکا در جنگ ویتنام شکایت کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک زن فرانسوی - ویتنامی ۱۴ ...
موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی همزمان با هفته پژوهش و فناوری از محلول ضدعفونی و حذف کننده باقی مانده سموم و آلاینده‌های شیمیایی از میوه و سبزیجات در مشهد رونمایی کرد....
عضو هیات علمی بخش تحقیقات جانورشناسی کشاورزی موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور با اشاره به اینکه استفاده از عصاره‌های گیاهان دارویی، روشی جذاب برای مبارزه با آفات گیاهی به شمار می‌رود، گفت: این مهم ...

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها