یکشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   برگزاری سی و هفتمین سمینار سالیانه حفظ نباتات
۲۴ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۱۱

برگزاری سی و هفتمین سمینار سالیانه حفظ نباتات

سی و هفتمین سمینار سالیانه حفظ نباتات روز گذشته در بندر عباس آغاز به کار کرد

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور در مراسم افتتاحیه این سمینار که روز سه شنبه با حضور معاونین تولیدات گیاهی و مدیران حفظ نباتات کلیه استانها برگزار شد، دکتر محمدعلی باغستانی، ریاست سازمان با ایراد سخنرانی و ارائه گزارش عملکرد سازمان در یکسال گذشته به شرح اهم اقدامات و دستاوردهای سازمان طی یکسال گذشته پرداخت.
وی با اشاره به اینکه سطح مبارزه با آفات و بیماریها در کشور ۲۳ میلیون هکتار بوده است گفت: اقدامات بسیار خوبی از قبیل ساماندهی فروشگاههای عرضه سموم صورت گرفته و هم اکنون بیش از ۸۵ درصد از فروشگاهها ساماندهی و دارای مجوز هستند. وی از انجام مراحل نهایی اخذ مجوز و بکار گیری نیروهای جدیدالاستخدام در پستهای قرنطینه خبر داد و گفت: به زودی تعداد یکصد نفر کارشناس در این بخش بکارگیری خواهند شد.
باغستانی کنترل مطلوب ملخ و به خصوص ملخ آسیایی را از اقدامات مهم انجام شده در سال گذشته نام برد و گفت برای مبارزه با این آفت در حال آزمایش سموم جدید هستیم. وی در زمینه اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه بیولوژیک نیز گفت اقدامات حمایتی و تسهیل در ثبت آفت کش های بیولوژیک صورت گرفته است.
دکتر باغستانی پیاده سازی سیستم نوین پیش آگاهی در استفاده از پهپادها از اقدامات مهم دیگر سازمان برشمرد.
در ادامه مراسم افتتاحیه مهندس شریعتمدار مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی، مهندس طهماسبی معاون وزیر در امور باغبانی، مهندس اسفندیاری پور مجری طرح خود کفایی گندم و دکتر محقق نیشابوری رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی با ایراد سخنرانی به طرح مباحث فنی و ارائه رهنمود در حوزه فعالیت سازمان حفظ نباتات پرداختند.
شایان ذکر است این سمینار به مدت سه روز تا ۲۵ آذر ماه ادامه خواهد داشت و پانل های تخصصی در حوزه های کنترل آفات، قرنطینه و بهداشت گیاهی، توسعه مدیریت و منابع و همچنین مسائل و مباحث استانها در این سمینار بررسی خواهد شد.
ضمن اینکه در دومین روز همایش، مهندس عباس کشاورز معاون محترم وزیر در امور زراعت نیز با ایراد سخنرانی به طرح مباحث مربوط به معاونت متبوع خود در حوزه سازمان حفظ نباتات خواهد پرداخت.

 

برای مشاهده گزارش تصویری سمینار کلیک کنید: سی و هفتمین سمینار سالیانه حفظ نباتات

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/OjbF79

برچسب های گیاهپزشکی ایران

ظرفیت کاربرد پهپاد در بخش کشاورزی با وجود حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون هکتار اراضی مناسب و مسطح بزرگتر از ظرفیت پهباد در حوزه های نظامی و امنیتی کشور است....
دبیر کارگروه پهپادهای غیر نظامی کشور با اشاره به افزایش استفاده از پهپادهای غیرنظامی، از وجود ۱۷ هزار کاربر پهباد در کشور خبر داد. حامد سعیدی ظهر یکشنبه در همایش پهپادهای غیرنظامی در اردبیل افزود: در ...
مدیر مرکز ساماندهی پهبادهای غیرنظامی کشور گفت: 2 هزار و 500 خلبان پهباد در 85 دوره آموزشی پس از طی دوره های لازم و موفقیت در آزمون خلبانی دارای گواهینامه صلاحیت فنی شده اند. حامد سعیدی ...
رییس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: سال گذشته ۲۶.۵میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تحت عملیات مبارزه با آفات و علف های هرز، کنترل زراعی و مکانیکی و شبکه های مراقبه و پیش آگاهی قرار ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها