دوشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   پس ازپرندگان مهاجر، این بار موش ها به مزارع کلاله حمله ور شدند
۲۰ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۰

مدیر جهاد کشاورزی کلاله اعلام کرد:

پس ازپرندگان مهاجر، این بار موش ها به مزارع کلاله حمله ور شدند

مدیر جهاد کشاورزی کلاله اعلام کرد: پس از حمله پرندگان مهاجر به مزارع کلزا، این بار موش ها به مزارع گندم وکلزای این شهرستان جمله ور شده اند. پس ازپرندگان مهاجر، این بار موش ها به مزارع کلاله حمله ور شدند

مدیر جهاد کشاورزی کلاله اعلام کرد: پس از حمله پرندگان مهاجر به مزارع کلزا، این بار موش ها به مزارع گندم وکلزای این شهرستان جمله ور شده اند.
علی علیزاده روز دوشنبه با بیان اینکه کار مبارزه با موش ها با همکاری وهدایت کارشناسان جهادکشاورزی در مزارع گندم و کلزا آغاز شده است، افزود: موش ها به مزارع گندم و کلزا حمله ور شده و با تغذیه مستقیم و همچنین زیر و رو کردن خاک، به مزارع خسارت وارد می کنند.
مدیر جهاد کشاورزی کلاله بابیان اینکه برآوردهای کارشناسی برای تعیین سطح خسارات وارده در حال انجام است، افزود: این مدیریت با تهیه طعمه مسموم فسفر دوزنگ به طور مستمر اقدام به مبارزه و طعمه گذاری می نماید و تاکنون در سطح ۱هزار و۵۲۰ هکتار با موش ها مبارزه شده است.
علی زاده با اشاره به حاکم بودن شرایط جوی پایدار در شهرستان کلاله و کاهش نزولات جوی به ویژه از ابتدای زمستان، افزود: احتمال افزایش خسارت موش ها به مزارع، در روزهای آینده دور از انتظار نیست و کارشناسان جهاد کشاورزی آماده ارائه توصیه های فنی به کشاورزان و مبارزه با موش ها هستند.
وی ازکشاورزان خواست: از مزارع خود به صورت منظم بازدید کرده و درصورت مشاهده خسارت با مراجعه به نزدیک ترین مرکز جهاد کشاورزی و مشاوره با کارشناسان پهنه نسبت به تهیه طعمه مسموم و انجام عملیات مبارزه مطابق توصیه کارشناسان اقدام کنند.
گفتنی است در ۱۰روز گذشته نیز پرندگان مهاجر با تغذیه از سبزینه های مزارع کلزای شهرستان کلاله ، به بیش ازیک هزار هکتار از مزارع این محصول خسارت وارد کردند.
در شهرستان ۱۱۰ هزارنفری کلاله در شرق استان گلستان ۶۸ هزار و ۲۰۳ هکتار اراضی زراعی و باغی وجود دارد.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/UPLSIH

ایرنا

مطالب مرتبط

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران در مورد راهکارهای مبارزه با آفت برگخوارها در مزارع کلزا گفت: با حذف علف های هرز حاشیه مزارع در صورت مشاهده نخستین علائم خسارت لاروهای سنین ...
سازمان حفظ نباتات کشور در ابلاغیه ای نسبت به توزیع و مصرف سم موش کش تحت عنوان راکومین در سطح کشور هشدار داده است. ...
مدیر حفظ نباتات اداره کل جهاد کشاورزی مازندران راه های مبارزه با آفت مگس میوه را اعلام کرد. عبدالرحمن زاغی گفت: با توجه به بازدیدهای انجام شده از باغ ‌های شهرستان‌های ساری، جویبار، بابلسر، بابل، قائم ...
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران گفت: کک‌های نباتی، لیسک و حلزون و کرم‌های برگ‌خوار از آفات اول فصل کلزا است که کشاورزان باید نسبت به پیشگیری از آن اقدام کنند. عبدالرحمن زاغی طی گفت‌وگویی درباره ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها