شنبه, ۰۹ فروردین ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, اردبیل, استان ها  »   استفاده از سموم و کودهای شیمیایی در مشگین‌شهر کاهش می‌یابد
۸ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۵۵

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر:

استفاده از سموم و کودهای شیمیایی در مشگین‌شهر کاهش می‌یابد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر گفت: استفاده از سموم و کودهای شیمیایی در شهرستان مشگین‌شهر برای تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک کاهش می‌یابد.

احمد شهریار بعد از ظهر امروز در کارگاه آموزشی ترویجی یک روزه با عنوان “اصول مبازره تلفیقی با آفات و بیماریها و تولید محصول سالم” در شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: موضوع ماندگاری بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی و عواقب سوء زیست‌محیطی آن در سلامت جامعه از مهمترین معضلات جوامع امروزی به شمار می‌رود که باید مورد توجه واقع شود.

وی افزود: ضمن این‌که به دلیل استقبال جهان از مصرف محصولات سالم و ارگانیک و نیز تضمین سلامت جامعه، ناگزیر به فرهنگ‌سازی، توسعه و تسریع در روند برندسازی در تولید محصولات سالم و ارگانیک هستیم باید به موضوع بقایای سموم و کودهای شیمیایی نیز اهمیت ویژه‌ای داده شود و استفاده از سموم و کودهای شیمیایی در این شهرستان کاهش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: این مدیریت با انجام برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم، تلاش می‌کند تا با انجام اقدامات متنوع آموزشی ترویجی، کشاورزان را به تولید محصولات سالم و ارگانیک و ایجاد باور در آنها برای امکان تولید محصولات زراعی پاک و نیز آشنایی با مضرات استفاده بی‌رویه از مصرف کودها و سموم شیمیایی ترغیب کند.

شهریار بیان کرد: در این کارگاه ۳۸ نفر از مددکاران و کشاورزان پیشرو مناطق شرکت می‌کنند و در این زمینه ضرورت بکارگیری دانش و مهارتهای کسب شده توسط فراگیران در عرصه‌های تولید در تمامی مراحل باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم به تمامی اهداف مورد نظر در این راستا دست یابیم.

وی تصریح کرد:‌ اگر بتوانیم محصولات سالم و ارگانیکی را برای صادرات داشته باشیم به طور حتم بخش کشاورزی منطقه رشد قابل توجهی خواهد داشت و نیز می‌توانیم به تمامی اهداف مورد نظر در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/7nJXeQ

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهادکشاورزی استان گفت: متقاضیان تولید محصولات گواهی شده در سامانه «صدور نشان حد مجاز آلاینده‌ها» ثبت‌نام کنند. سهیل نصرتی با ...
طی هفته جاری خبری در زمینه آلودگی سیب زمینی های جیرفت به نیترات در فضای مجازی منتشر شد که این مساله موجی از نگرانی در مردم ایجاد کرد و شایعه مذکور با بررسی ...
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: هر محصولی که در زمین بدون سم و کود، کشت می‌شود، لزوما ارگانیک نیست و برای اینکه یک محصول، ارگانیک قلمداد شود، زمین ...
وزیر جهاد کشاورزی دستورالعمل «صدور، تجدید، تعلیق، رفع تعلیق و ابطال پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی» و شیوه نامه اجرایی آن را ابلاغ کرد. محمود ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها