سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, کرمان  »   مبارزه با آفت کرم خراط در بردسیر آغاز شد
۲۶ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۴۴

فرماندار بردسیر گفت:

مبارزه با آفت کرم خراط در بردسیر آغاز شد

فرماندار بردسیر گفت: با اختصاص 2 میلیارد ریال برای مبارزه با آفت کرم خراط باغات گردو، با همکاری جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی این آفت کنترل می شود.

فرماندار بردسیر گفت: با اختصاص ۲ میلیارد ریال برای مبارزه با آفت کرم خراط باغات گردو، با همکاری جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی این آفت کنترل می شود.

مجید نجف پور روز شنبه افزود: حدود سه هزار و ۳۸۶ هکتار سطح باغات گردو در شهرستان بردسیر است که یکهزار و ۶۵۰ هکتار آن در منطقه بیدخوان وجود دارد.
وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد گردوی بیدخوان به آفت کرم خراط آلوده شده است و با توجه به خشکسالی های اخیر و شیوع کرم خراط، باغات این محصول در وضعیت نامناسبی قرار دارند.
فرماندار بردسیر گفت: امرار معاش و درآمد بیش از ۸۸۰ خانوار در منطقه بیدخوان از طریق کشت گردو است که با توجه به سطح زیرکشت شهرستان و تک محصولی بودن منطقه، برای مبارزه با کرم خراط و پاکسازی منطقه اعتبارات بیشتری نیاز می باشد.
وی همچنین از رایزنی ها و همکاری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات تقدیر و تشکر کرد.
بیدخوان از مناطق زیبای گردشگری بردسیر است که به داشتن درختان گردوی چند هزار ساله و یخدان های طبیعی معروف است و در ۴۳ کیلومتری جنوب بردسیر قرار دارد.
شهرستان بردسیر در فاصله ۶۰ کیلومتری مرکز استان است.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/lI1T12

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

فرومون های جنسی گروهی از کیمیاپیام ها (پیامهای شیمیایی) هستند که بطور طبیعی توسط حشرات تولید می شوند و در جستجوی جنس مخالف و در نتیجه جفت گیری حشرات  نقش اساسی ایفا می ...
مسئول مبارزه با آفت های گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: این طرح به صورت پایلوت در 12 هکتار از باغ های مراغه اجرا می شود .ملک زاده افزود: در این روش از ...
باغدار مراغه ای با استفاده از روش تزریق سرمی ، آفت کرم خراط درختان گردو را در باغ خود کنترل کرد . این باغدار مراغه ای گفت : در ...
مدیرجهاد کشاورزی مراغه از اجرای طرح مبارزه با آفت کرم خراط در بیش از 100 هکتار از اراضی و باغات زیرکشت گردوی در این شهرستان خبرداد و گفت: در این راستا 100 عدد ...
No Thoughts on مبارزه با آفت کرم خراط در بردسیر آغاز شد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها