چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰
»   اخبار, جهان  »   کارگاه آموزشی بین المللی با موضوع Xylella fastidiosa و سندرم زوال درختان زیتون (OQDS)
۴ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۴۸

در باری ایتالیا برگزار گردید:

کارگاه آموزشی بین المللی با موضوع Xylella fastidiosa و سندرم زوال درختان زیتون (OQDS)

کارگاه آموزشی بین المللی با موضوع باکتری Xylella fastidiosa و سندرم زوال درختان زیتون (OQDS) در باری ایتالیا برگزار گردید.

کارگاه آموزشی بین المللی با موضوع باکتری Xylella fastidiosa و سندرم زوال درختان زیتون (OQDS)  در باری ایتالیا برگزار گردید.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از سایت معاهده بین المللی حفظ نباتات (IPPC)، کارگاه آموزشی بین المللی با موضوع باکتری Xylella fastidiosa و سندرم زوال درختان زیتون (OQDS)  در باری، ایتالیا برگزار گردید.

این کارگاه توسط فائو و با حمایت سازمان حفاظت نباتات خاور نزدیک (NEPPO) و سازمان حفظ نباتات اروپا (EPPO) از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ آوریل برگزار شد. این نخستین کارگاه آموزشی بین المللی از زمان اولین گزارش وقوع این بیماری مخرب در درختان زیتون در ایتالیا در سال ۲۰۱۳ بود.

بیش از ۱۴۰ شرکت کننده از ۳۶ کشور جهان در این کارگاه شرکت داشتند.

اهداف برگزاری کارگاه شامل هشدار دهی و آگاهی رسانی پیرامون بیماری باکتریایی زوال درختان زیتون و اثرات و عوارض بالقوه و نحوه مدیریت آن، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات در زمینه قانون گذاری، ارتباطات، آموزش و اقدامات عملی انجام شده در ارتباط با ریشه کنی، پیشگیری و مدیریت بیماری و بحث و گفتگو پیرامون استراتژی ها، تاکتیک ها و اقدامات ضروری در جهت افزایش قابلیت ها در بازرسی ها، نظارت و مراقبت، ردیابی و مدیریت بیماری و اقدام در جهت ایجاد همکاری های نزدیک در سطح ملی، منطقه ای و جهانی  در مقابله با این بیماری ویرانگر بود.

در این کارگاه به شرکت کنندگان آموزش های لازم در زمینه نحوه انجام بازرسی ها، ردیابی  و کنترل بیماری و نیز نمونه برداری از حشرات ناقل و گیاهان آلوده داده شد. همچنین اپلیکیشن موبایلی XylApp که به جمع آوری اطلاعات مزرعه ای و انتقال سریع آنها به وب سرور مرکزی کمک می کند معرفی گردید.

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/9jirNj

مطالب مرتبط

مسئولیت اصلی سازمان حفظ نباتات سیاست­گذاری، برنامه ­ریزی، هدایت و نظارت بر اجرای برنامه ­های حفظ گیاهان و محصولات کشاورزی در مقابل عوامل خسارت زای گیاهی می ­باشد. این سازمان ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: صلاحیت فعالیت یک کلینیک گیاه پزشکی در این منطقه به عنوان کیلینیک درجه یک برای خدمت رسانی به کشاورزان جنوب کرمان تایید شد....
به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) از سازمان حفظ نباتات کشور، مهندس فتاحی مدير حفظ نباتات استان يزد با اشاره به بروز خشكسالي در سالهای اخير در مناطق گردو کاری استان و کاهش ميزان ...
به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از راشا تودی، اعتراضات گسترده و کمپین های اعتراضی اخیر در پی هشدار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر سرطان زا بودن علف کش گلایفوسیت و ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها